Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przez dobę prowadził pojazd. Ponad 2 tys. złotych mandatów dla kierowcy autolawety (zdjęcia)

Podczas kontroli ukraińskiej autolawety padł swoisty rekord. Analiza tylko jednej okazanej wykresówki to 9300 złotych kary pieniężnej na przewoźnika i 2050 zł kary grzywny dla kierowcy.

W miniony piątek inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie na drodze krajowej nr 12 w Chojnie Nowym przeprowadzili kontrolę ukraińskiej autolawety. Kierowca długo nie chciał okazać swojej wykresówki. Ostatecznie, po długich negocjacjach, wykresówka została przedstawiona i wywołała konsternację kontrolującego.

Jak się okazało, kierowca przez 24 godziny praktycznie cały czas prowadził pojazd, tym samym naruszając wszystkie możliwe normy w zakresie jazdy bez przerw, jazdy dziennej i odpoczynków.

Pojazd został skierowany na parking, gdzie kierowca odebrał należne mu odpoczynki. Mężczyzna otrzymał mandaty karne w kwocie 2050 złotych oraz pobrano od przewoźnika kaucję w kwocie 9300 złotych tj. kwocie przewidywanej kary pieniężnej za stwierdzone naruszenia.

Przez dobę prowadził pojazd. Ponad 2 tys. złotych mandatów dla kierowcy autolawety (zdjęcia)

Przez dobę prowadził pojazd. Ponad 2 tys. złotych mandatów dla kierowcy autolawety (zdjęcia)

(fot. WITD)

15 komentarzy

 1. Kolejne 2 nowe (15-letnie auta) wjechały na terytorium RP i już niebawem będą przez 23h/dobę zastawiać chodniki, czy drogi pożarowe i niby fajnie, tylko, że na chodnikach już teraz nie ma miejsca pod to szrociwo.
  Co będzie dalej? Wejdzie ustawa pozwalająca parkować na trawnikach, boiskach, placach zabaw, piaskownicach?

  • Przecież to ukraiński przewoźnik kretyn ie.

  • Nie bój się, w twojej piaskownicy nie zaparkują i foremek ci nie zniszczą.

  • Coś chyba z koncentracją nie takz rana Ten szrot jedzie na Ukrainę. Tam nie ma zasad parkowania jak u nas

  • Jeżeli miasto nie potrafi zorganizować parkingów, a przecież doskonale wie jaki jest przyrost aut to miej pretensje do gospodarzy miasta czy osiedla albo możesz się wyprowadzić.

   • właśnie. Londyn jest bardziej „zbity” zabudową, a można tam robić parkingi wielopoziomowe zamiast kolejnego bloku lub parkingi podziemne pod parkami i skwerami. tylko trzeba chcieć. u nas parking podziemny co najwyżej w jakimś bloku na obrzeżach lub w galerii handlowej…

 2. A to laweta musie miec tachograf? myslelem ze tylko autobusy i tiry.

  • Jak by wiózł auta dla siebie (a nie na hanel lub zlecenie) to teoretycznie nie musi mieć tacho, ale przy dwóch autach to trochę naciągane teoria.

   • dlaczego? są ludzie, którzy handlują autami jako osoby fizyczne. mogą sobie wziąć 2 auta, zarejestrować na siebie, pojeździć pół roku i sprzedać bez żadnego podatku…

 3. 24h, a nie miał resztek białego proszku na nosie ??

 4. A może po drodze zabieral autostopowiczów i oni prowadzili? Hę?

 5. aż dziwne, że *** nie jeżdżą jeszcze na 2 kartach na jednego kierowcę

 6. WOW jaki licznik wpisany 2641834

 7. Nadaje się na kierowcę do Le Mans 24h, tym razem we wrześniu start więc ma jeszcze szansę. Jeszcze nikt nie przejechał sam całego wyścigu, choć jednemu mało brakowało. Bez tego balastu lawetą ma szanse na podium i rekord Guinessa :).

Wiadomości z info112