Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przewozili pasażerów „na aplikacje”, zostali skontrolowani. Sporo nieprawidłowości (zdjęcia)

Lubelscy policjanci przeprowadzili działania kontrolne ukierunkowane na osoby świadczące przewóz pasażerów „na aplikację”. Były mandaty, wnioski do sądu, a także zatrzymano jeden dowód rejestracyjny pojazdu.

– Celem kontroli kierujących, wykonujących odpłatny przewóz osób „na aplikacje” było ujawnianie nieprawidłowości w okazjonalnym przewozie osób, a także eliminowanie kierowców, będących pod wpływem alkoholu lub substancji odurzających. Kontrole przeprowadzili w piątek policjanci lubelskiej i świdnickiej drogówki. W działaniach na ulicach Lublina oraz Świdnika wsparli nas inspektorzy transportu drogowego oraz funkcjonariusze Straży Granicznej – informuje komisarz Anna Kamola.

Za pomocą policyjnych systemów mundurowi weryfikowali każdego zatrzymywanego do kontroli kierującego pod kątem osób poszukiwanych, nielegalnie przebywających na terenie naszego kraju lub takich, które mają zakaz prowadzenia pojazdów czy brak uprawnień. Z kolei funkcjonariusze Straży Granicznej za pomocą specjalistycznych urządzeń sprawdzali autentyczność dokumentów.

– Sprawdzaliśmy także stan techniczny pojazdów i ich wyposażenie, oraz sposób, w jaki przewożeni byli pasażerowie. Łącznie przeprowadziliśmy kontrole 40 pojazdów „na aplikację”. W 23 przypadkach dokonaliśmy kontroli bagażu. Wobec stwierdzonych nieprawidłowości na kierujących nałożyliśmy 7 mandatów karnych. Do sądu skierowaliśmy dwa wnioski o ukaranie, zatrzymaliśmy 1 dowód rejestracyjny – relacjonuje komisarz Anna Kamola z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

7 komentarzy

 1. --------------------

  UBER – porucznik ZUBER ?

 2. Bezpieczne przewozy

  Boltissimo!!!! Uberissimo !!! Free NAŁ !!! 😀

  • Kto im pozwolił na umieszczenie napisu taxi na dachu, jak to nie są taksówkarze tylko przypadkowi ludzie którzy są „przewoźnikami osób z aplikacji”. Ludzie są nienormalni korzystając z tego nieodpowiedzialnego procederu. Nie idę do szewca na pizzę, tylko jem ją w pizzerii, nie idę do lekarza naprawić telewizora, tylko idę z nim do serwisu oraz nie zamawiam faceta z Afryki, ślusarza ze świdnika albo umalowanej laski z Lubartowa bez doświadczenia za kierownicą do zawiezienia mnie z punktu A do punktu B, tylko zamawiam TAXI. Ludzie obudźcie się !!!

 3. Tylko dno jeździ na aplikacjach, to i dno jest kierowcą. Pasuje

 4. To była kontrolą bagażu czy kontrola bagażu jak jest przewozony ?

 5. Tylko dno może mieć pseudonim Boltek

Dodaj komentarz

Z kraju