690 680 960

Przerwana podróż obywatela Ukrainy. Lincoln i subaru zostały na granicy (zdjęcia)

Dwa samochody o szacunkowej łącznej wartości niemal 200 tys. zł zabezpieczyli funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Hrubieszowie.

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Zosinie, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusz NOSG z Placówki w Hrubieszowie przerwał podróż 41-letniemu obywatelowi Ukrainy. Kierowca zestawu ciężarowego przewoził na lawecie samochody osobowe pochodzące ze Stanów Zjednoczonych: Lincoln MKZ (rok prod. 2020) o wartości ok. 100 tys. zł oraz Subaru Forester (rok prod. 2020) o wartości ok. 90 tys. zł.

Cudzoziemiec przedłożył do kontroli granicznej tytuły własności pojazdów, których legalność zakwestionowali funkcjonariusze. Jak się okazało, przypuszczenia mundurowych potwierdziły się podczas wnikliwej kontroli dokumentów. W sprawie wszczęto postępowanie przygotowawcze, a dokumenty oraz oba pojazdy zabezpieczono do dalszych wyjaśnień.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej podczas prowadzonych odpraw granicznych ujawnili w tym roku już ponad 350 fałszerstw dokumentów, przedstawianych do kontroli przez podróżnych. Od początku roku funkcjonariusze odzyskali również różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

Przerwana podróż obywatela Ukrainy. Lincoln i subaru zostały na granicy (zdjęcia)

Przerwana podróż obywatela Ukrainy. Lincoln i subaru zostały na granicy (zdjęcia)

(fot. NOSG)

32 komentarze

  1. Ciekawe kto za czasów wojny nas mordował ruskie z Moskwy czy ruskie z Kijowa bo kiedyś tak się sami nazywali jak było ZSSR nie tak dawno

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 4.3269zł -0.22%
  • GBP 5.302zł -0.63%
  • EUR 4.6069zł -0.31%
  • CHF 4.7752zł -0.12%

Polub nas