690 680 960

Przemysław Czarnek: „W najbliższy piątek zapadnie decyzja o powrocie uczniów do szkół”

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek poinformował, że w najbliższy piątek zapadnie decyzja o powrocie do szkół uczniów klas 1-3. Niestety pozostali uczniowie będą mieli nauczanie na odległość.

Przemysław Czarnek podczas wywiadu z portalem Interia poinformował, że powrót do szkół uzależniony jest od rozwoju epidemii koronawirusa.

– Jeśli nie zmieni się nic, a sytuacja będzie taka jak teraz, to jest to bardzo realny scenariusz. Jeśli sytuacja się pogorszy, to ten powrót będziemy musieli odroczyć. Najbardziej realny scenariusz przewiduje powrót do zajęć stacjonarnych w klasach 1-3, a pozostali uczniowie będą mieli nadal nauczanie na odległość – powiedział minister.

Jeżeli chodzi o pozostały uczniów, ministerstwo będzie się starało, aby wrócili oni do szkół, nawet w formie hybrydowej. Jednak nie stanie się to wcześniej niż 18 stycznia.

Przed powrotem do szkół chętni nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych zostaną poddani testom na obecność koroanwirusem. Obecnie zgłosiło się około 190 tys. osób.

– To nauczyciele z klas 1-3 i pracownicy administracji. Będą testowani w ostatnim tygodniu ferii. Po to, żeby wyniki poznali najpóźniej w niedzielę, czyli dzień przed zakładanym powrotem do pracy w szkole – wyjaśnił Przemysław Czarnek.

Jeżeli chodzi o szczepienia nauczycieli, to zapisy na nie ruszą 15 stycznia.

– Dobrze, że nauczyciele znaleźli się w tej grupie priorytetowej. Wśród nich jest 750 tys. nauczycieli i nauczycieli akademickich. Mam nadzieję, że chociaż najstarsi wiekiem zostaną zaszczepieni jeszcze w styczniu i lutym. Wszystko jednak zależy od dostaw szczepionek, a jak widzimy, ta sytuacja się zmienia bardzo dynamicznie. Mam też nadzieję, że dostawy szczepionek zostaną przyspieszone – mówił w rozmowie z Interią Przemysław Czarnek.

(fot. MEN)

43 komentarze

  1. Bucola widzicie, bucola na zdjęciu, bucola…. bucola. Bucola, bucola – widzicie – bucola…..

  2. Wal się cieciu!

Kursy walut

  • USD 4.4911zł -0.34%
  • GBP 5.4564zł 0.76%
  • EUR 4.6892zł 0.45%
  • CHF 4.758zł 0.34%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

A może tak w ostatnim miesiącu roku warto odwiedzić Teatr Muzyczny? Sprawdź!
Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej