Wtorek, 05 marca 202405/03/2024
690 680 960
690 680 960

Przemysław Czarnek: „W najbliższy piątek zapadnie decyzja o powrocie uczniów do szkół”

Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek poinformował, że w najbliższy piątek zapadnie decyzja o powrocie do szkół uczniów klas 1-3. Niestety pozostali uczniowie będą mieli nauczanie na odległość.

Przemysław Czarnek podczas wywiadu z portalem Interia poinformował, że powrót do szkół uzależniony jest od rozwoju epidemii koronawirusa.

– Jeśli nie zmieni się nic, a sytuacja będzie taka jak teraz, to jest to bardzo realny scenariusz. Jeśli sytuacja się pogorszy, to ten powrót będziemy musieli odroczyć. Najbardziej realny scenariusz przewiduje powrót do zajęć stacjonarnych w klasach 1-3, a pozostali uczniowie będą mieli nadal nauczanie na odległość – powiedział minister.

Jeżeli chodzi o pozostały uczniów, ministerstwo będzie się starało, aby wrócili oni do szkół, nawet w formie hybrydowej. Jednak nie stanie się to wcześniej niż 18 stycznia.

Przed powrotem do szkół chętni nauczyciele i pracownicy placówek oświatowych zostaną poddani testom na obecność koroanwirusem. Obecnie zgłosiło się około 190 tys. osób.

– To nauczyciele z klas 1-3 i pracownicy administracji. Będą testowani w ostatnim tygodniu ferii. Po to, żeby wyniki poznali najpóźniej w niedzielę, czyli dzień przed zakładanym powrotem do pracy w szkole – wyjaśnił Przemysław Czarnek.

Jeżeli chodzi o szczepienia nauczycieli, to zapisy na nie ruszą 15 stycznia.

– Dobrze, że nauczyciele znaleźli się w tej grupie priorytetowej. Wśród nich jest 750 tys. nauczycieli i nauczycieli akademickich. Mam nadzieję, że chociaż najstarsi wiekiem zostaną zaszczepieni jeszcze w styczniu i lutym. Wszystko jednak zależy od dostaw szczepionek, a jak widzimy, ta sytuacja się zmienia bardzo dynamicznie. Mam też nadzieję, że dostawy szczepionek zostaną przyspieszone – mówił w rozmowie z Interią Przemysław Czarnek.

(fot. MEN)

43 komentarze

  1. Bucola widzicie, bucola na zdjęciu, bucola…. bucola. Bucola, bucola – widzicie – bucola…..

  2. Wal się cieciu!

Z kraju

Polityka i społeczeństwo