Przejście dla pieszych wśród pól to mało. Takie samo zbudowali w lesie (zdjęcia)

Zlokalizowane wśród pól przejście dla pieszych w gminie Wysokie stało się słynne w całym kraju. Jak się okazuje w naszym regionie jest więcej tego typu miejsc. Jedno z nich znajduje się w lesie.

Kiedy nie tak dawno informowaliśmy o przejściu dla pieszych wśród pól w miejscowości Słupeczno nikt chyba nie sądził, że znajdą się urzędnicy, którzy wymyślą jeszcze bardziej nietypową lokalizację tego typu obiektu.

Przypomnijmy, w połowie marca jako pierwsi opisaliśmy pomysł urzędników z gminy Wysokie na uzyskanie dofinansowania do przebudowy drogi. Mianowicie za ujęcie w projekcie obiektów zwiększających bezpieczeństwo w ruchu drogowym przyznawane były dodatkowe punkty. I tak w miejscu, gdzie nikt nie mieszka, na drodze, którą nie jeździ żaden autobus, powstały przystanki oraz przejście dla pieszych.

Oprócz wysepki zmuszającej kierowców do znacznego ograniczenia prędkości, znajduje się tam maszt z panelami fotowoltaicznymi, których instalacja zasila znak ostrzegawczy i oświetlenie przejścia. System wspomaga jeszcze wiatrak, który także produkuje energię, tym razem z wiatru. Co więcej, zarówno po jednej, jak też po drugiej stronie nie ma żadnych chodników, znajdują się tylko pola uprawne. Po naszej publikacji sprawa stała się głośna w całym kraju.

Jak się okazuje jest w naszym regionie gmina, której urzędnicy wymyślili jeszcze bardziej nietypowe miejsce na zlokalizowanie takiego samego przejścia dla pieszych. W miejscowości Toruń w gminie Rejowiec Fabryczny przejście prowadzi… do lasu.

Oczywiście również posiada pełną infrastrukturę, a obok znalazło się tez miejsce na przystanek autobusowy. Powód wybudowania przejścia jest taki sam, jak w Słupecznie, czyli więcej punktów za projekt, a tym samym większa szansa na uzyskanie dofinansowania do przebudowy drogi.

– Szukając możliwości dofinansowania trzeba się dostosować do warunków, jakie stawia instytucja wspomagająca inwestycję – powiedział telewizji Polsat Zdzisław Krupa, wójt gminy Rejowiec Fabryczny.

(fot. Polsat)

22 komentarze

 1. Co w tym dziwnego? Zwierzątka też chcą bezpiecznie przejść przez drogę.
  Teraz będą włączać światełko i już żaden rajdowiec leśny ich nie potrąci…
  Mam tylko nadzieję, że pomyśleli o czujniku ruchu żeby sów nie męczyły za każdym razem.

 2. Przynajmniej zwierzaki będą mogły bezpiecznie przechodzić na drugą stronę

 3. Przyszłościowo chłopaki myślą

 4. Szkoda że pan Bareja nie żyje, miałby dobry materiał na nowy scenariusz.

 5. Unijna patologia urzędnicza vs Cwani urzędnicy z Polski B – 0:2

 6. A na ulicy Janowskiej LUB LKR LJA gonia do domu ponad setke a swiatel nie ma. Czasem jest policja z radarem przy torze rowerowym gdzie domow kilka i bez sensu tam.lapac kierowcow. Przy przystanku mpk stacja pomp jest zwezenie. Chodnik przy samej drodze bo ktos dostal pozwolenie na ogrodzenie przy samej drodze. Obok przejscie gdzie stoja dzieci i czekaja az kultura przejedzie bo nikt sie nie zatrzyma

  • Wszystko Twoja wina Franek, to ty przecież krzyczałeś że wszędzie powinno byc PdP, całe ulice wg Ciebie miały być PdP, nie wypieraj sie teraz bo zaraz najdziemy Twoje stare komentarze. Maczałeś w tym swoje łapska, jesteś za to współodpowiedzialny!

 7. W Hiszpanii są całe osiedla i lotniska po których hula wiatr a tutaj dym z powodu dwóch przejsc.. chwale gospodarność ?

 8. A w Lublinie są mosty po których się nie jeździ ?

 9. Nie czepiajcie się. Tu chodziło tylko o nową nawierzchnię drogi. Dobrze że mają. U nas dwie wsie ok. 600 mieszkańców a drogą taką ze już autobusy nie chcą jeździć. Nadmienię że to powiat łęczna i nie na obrzeżach bo tam jest lepiej tylko przy łęcznej.

 10. Podsumować można hasłem: „Dobre, bo polskie”.

 11. Najlepszy obraz Polski – absurd goni absurd…

 12. HA HA , a sprubujcie teraz zająca na przejściu potrącić, a ze skutkiem śmiertelnym to już wogóle zabiorą prawko i do więzienia wsadzą, takie bzdury to tylko chyba nasi urzędasy potrafią

  • Ale zabawne, że za spowodowanie wypadku prawo jazdy zabierają. Jak ktoś nie potrafi kierować, to nie powinien mieć uprawnień do tego. A gdy ktoś powoduje poważny wypadek to posiadanie PJ jest bez znaczenia w więzieniu.

 13. Przecież tam jest przystanek. Jak bezpiecznie przejść do przystanku po ciemku, gdy wieśniaki pędzą swoje kałdi TDI. Naprawdę 112 nie widzi w tym przejściu logiki? Przeraża mnie poziom intelektualny piszących.

  To samo było poprzednim razem.

  • kolego ałtor skoro mowa o bezpieczeństwie to brak tam chodnika i przejście raczej nie ma tam sensu

 14. Proponuję jeszcze kurs dla łosi obowiązkowo za unijne pieniądze pt. „jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych”. Spadnie liczba wypadków z udziałem tych milusińskich.

 15. A na DK 76 w polu jest przejazd rowerowy ! Ciekawe co będzie jak rowerzysta skorzysta ze swojego pierwszeństwa…

 16. Na Toruniu właśnie gdzie jest to przejście nawet nie ma do końca wsi zrobionych latarni i zamiast tym się zasugerować i to zrobić to zrobili przejście w lesie a na wsi nie ma żadnego.

 17. Ukarać wyłudzających -ukarać wójta!

  To powinno zostać ukarane, to wyłudzanie nienależnych a do tego bezzasadnie wydanych środków. To nie przejaw zaradności a CWANIACTWA ( projekty gdzie są potrzebne takie inwestycje nie otrzymały dofinasowania) przez wyłudzającego wójta
  CBA powinno podjąć trop

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9313zł 1.17%
  • GBP 5.0998zł 0.77%
  • EUR 4.6189zł 0.65%
  • CHF 4.3113zł 0.87%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach