Wtorek, 25 czerwca 202425/06/2024
690 680 960
690 680 960

Przejście dla pieszych wśród pól to mało. Takie samo zbudowali w lesie (zdjęcia)

Zlokalizowane wśród pól przejście dla pieszych w gminie Wysokie stało się słynne w całym kraju. Jak się okazuje w naszym regionie jest więcej tego typu miejsc. Jedno z nich znajduje się w lesie.

Kiedy nie tak dawno informowaliśmy o przejściu dla pieszych wśród pól w miejscowości Słupeczno nikt chyba nie sądził, że znajdą się urzędnicy, którzy wymyślą jeszcze bardziej nietypową lokalizację tego typu obiektu.

Przypomnijmy, w połowie marca jako pierwsi opisaliśmy pomysł urzędników z gminy Wysokie na uzyskanie dofinansowania do przebudowy drogi. Mianowicie za ujęcie w projekcie obiektów zwiększających bezpieczeństwo w ruchu drogowym przyznawane były dodatkowe punkty. I tak w miejscu, gdzie nikt nie mieszka, na drodze, którą nie jeździ żaden autobus, powstały przystanki oraz przejście dla pieszych.

Oprócz wysepki zmuszającej kierowców do znacznego ograniczenia prędkości, znajduje się tam maszt z panelami fotowoltaicznymi, których instalacja zasila znak ostrzegawczy i oświetlenie przejścia. System wspomaga jeszcze wiatrak, który także produkuje energię, tym razem z wiatru. Co więcej, zarówno po jednej, jak też po drugiej stronie nie ma żadnych chodników, znajdują się tylko pola uprawne. Po naszej publikacji sprawa stała się głośna w całym kraju.

Jak się okazuje jest w naszym regionie gmina, której urzędnicy wymyślili jeszcze bardziej nietypowe miejsce na zlokalizowanie takiego samego przejścia dla pieszych. W miejscowości Toruń w gminie Rejowiec Fabryczny przejście prowadzi… do lasu.

Oczywiście również posiada pełną infrastrukturę, a obok znalazło się tez miejsce na przystanek autobusowy. Powód wybudowania przejścia jest taki sam, jak w Słupecznie, czyli więcej punktów za projekt, a tym samym większa szansa na uzyskanie dofinansowania do przebudowy drogi.

– Szukając możliwości dofinansowania trzeba się dostosować do warunków, jakie stawia instytucja wspomagająca inwestycję – powiedział telewizji Polsat Zdzisław Krupa, wójt gminy Rejowiec Fabryczny.

Przejście dla pieszych wśród pól to mało. Takie samo zbudowali w lesie (zdjęcia)

(fot. Polsat)

22 komentarze

 1. Najlepszy obraz Polski – absurd goni absurd…

 2. HA HA , a sprubujcie teraz zająca na przejściu potrącić, a ze skutkiem śmiertelnym to już wogóle zabiorą prawko i do więzienia wsadzą, takie bzdury to tylko chyba nasi urzędasy potrafią

  • Ale zabawne, że za spowodowanie wypadku prawo jazdy zabierają. Jak ktoś nie potrafi kierować, to nie powinien mieć uprawnień do tego. A gdy ktoś powoduje poważny wypadek to posiadanie PJ jest bez znaczenia w więzieniu.

 3. Przecież tam jest przystanek. Jak bezpiecznie przejść do przystanku po ciemku, gdy wieśniaki pędzą swoje kałdi TDI. Naprawdę 112 nie widzi w tym przejściu logiki? Przeraża mnie poziom intelektualny piszących.

  To samo było poprzednim razem.

  • kolego ałtor skoro mowa o bezpieczeństwie to brak tam chodnika i przejście raczej nie ma tam sensu

 4. Proponuję jeszcze kurs dla łosi obowiązkowo za unijne pieniądze pt. „jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych”. Spadnie liczba wypadków z udziałem tych milusińskich.

 5. A na DK 76 w polu jest przejazd rowerowy ! Ciekawe co będzie jak rowerzysta skorzysta ze swojego pierwszeństwa…

 6. Na Toruniu właśnie gdzie jest to przejście nawet nie ma do końca wsi zrobionych latarni i zamiast tym się zasugerować i to zrobić to zrobili przejście w lesie a na wsi nie ma żadnego.

 7. Ukarać wyłudzających -ukarać wójta!

  To powinno zostać ukarane, to wyłudzanie nienależnych a do tego bezzasadnie wydanych środków. To nie przejaw zaradności a CWANIACTWA ( projekty gdzie są potrzebne takie inwestycje nie otrzymały dofinasowania) przez wyłudzającego wójta
  CBA powinno podjąć trop