Przejeżdżała rowerem przez przejście dla pieszych, doszło do potrącenia

W czwartek przed południem w Dęblinie doszło do wypadku z udziałem rowerzystki. Cyklistka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w czwartek około godziny 10 w Dęblinie na ulicy 15 Pułku Piechoty Wilków. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem rowerzystki.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca rowerem 49-letnia mieszkanka Dęblina przejeżdżała rowerem przez przejście dla pieszych, gdzie została potrącona przez samochód Hyundai kierowany przez 62-letniego mieszkańca Dęblina.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował cyklistkę z obrażeniami ciała do szpitala. Kierujący samochodem był trzeźwy. Przez kilka godzin ruch odbywał się wahadłowo. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Dęblin)

Zobacz również

19 komentarzy

 1. Wyrazy współczucia dla kierowcy.

 2. Jasny Gwint !!!

  A tyle sie trąbi:”Nie przejeżdząć przez przejścia !!!” Zrozumiano… job waszu mat’ !!!
  Stara śmojda, a głupiaaa… Ciesz się żeś sie nie utabilizowała, pipo.

  • Tyle się mówi, żeby nie jeździć rowerami po chodnikach, żeby zatrzymywać się na zielonej strzałce, żeby nie parkować na trawnikach a przy parkowaniu na chodniku zostawiać co najmniej 150cm, żeby rowerzystę wyprzedzać przynajmniej z metrowym odstępem, żeby nie przejeżdżać na wczesnym czerwonym czy żeby ustępować nadjeżdżającym z prawej na skrzyżowaniach bez znaków pionowych i co z tego. Jak duża część większość ma przepisy ruchu i bezpieczeństwo swoje i innych w nosie.

  • Można to odwrócić, bo skoro tyle się trąbi, że rowerzyści jeżdżą niezgodnie z przepisami, czyli po chodnikach i PdP to dlaczego wjechanie kobiety rowerem na PdP nie powinno być zaskoczeniem dla kierowcy. 50-letnie kobiety jeżdżą w tempie spacerowym, a żywopłotu w przy tym PdP nie ma.

   • ile ci płacą za wpis że tak się produkujesz trollu 20, 30, 50 groszy znajdź sobie normalne zajęcie a nie śmieci w necie produkujesz

    • Cała prawda o Franiu

     Nic mu nie płacą, on jest poprostu nierobem na zasiłku, który nie ma co zrobić z wolnym czasem. Próbuje się dowartościować pisząc tutaj swoje wypociny i zapewne też wącha własne pierdy.

 3. Czemu nie ma informacji czy rowerzystka była trzeźwa i czy zna przepisy w kwestii przejeżdżania rowerem przez przejście dla pieszych?

 4. Nie przejeżdzała tylko wymusiła pierwszeństwo dodatkowo poruszając się po przejściu.

 5. 3. Kierującemu pojazdem zabrania się:
  3) jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.

  Ale jeszcze nie czyni z para-rowerzystki sprawcy w tym zdarzeniu. By tak było musiał by istnieć zapis, że para-rowerzysta przejeżdżający przez PdP jest zobowiązany ustąpić pierwszeństwa przejazdu pojazdom poruszającym się jezdnią – a takiego przepisu nie ma.

  • Z tym, że rowerzysta nie powinien poruszać się po PdP wszyscy się zgadzamy. Ani chodnik, ani tym bardziej PdP nie służy do jazdy rowerem.
   Ale np ciężarówki także nie mogą poruszać się niektórymi drogami (np. ze względu na ograniczenie tonażu). Czy w związku z tym, nie musimy ustępować takiej ciężarówce pierwszeństwa, gdy porusza się drogą z pierwszeństwem?

 6. Puszka_Pandory

  Artykuły.17 pkt 1 PORD
  Włączanie się do ruchu następuje przy rozpoczynaniu jazdy po postoju lub zatrzymaniu się niewynikajacym z warunków lub przepisów ruchu drogowego oraz przy wjeżdżaniu
  (…)
  3. na jezdnię (…) z chodnika (…)
  Wjeżdżając na przejście dla pieszych z chodnika ustąp pierwszeństwa – włączasz się do ruchu. Zielone światło jest tylko dla pieszych – daje pierwszeństwo pieszym.Ty jedziesz pojazdem i tak włączasz się do ruchu

  • Jeden mądry komentarz w powodzi wydalin będących pochodną obstrukcji słownej Frania.
   Brawo.

 7. Wiadomo, że rowerzystka nie powinna była przejeżdżać przez PdP. Z drugiej jednak strony, kierowca zbliżający się do PdP musi zachować szczególną ostrożność. To nie jest tak, że można bezkarnie rozjechać rowerzystę na PdP, „bo go tam nie powinno być”. Podobnie nie można taranować rowerzysty poruszającego się jezdnią, tylko dlatego, że obok jest DDR.

 8. Franiowi za to nie płacą …on musi ciągle o tym pisać ,bo takie ma schorzenie ….aż się boje co by sie stalo z glową frania ,gdyby redakcja zlikwidowała mozliwość komentarzy …Franiu spisuj swoje przemyłsenia i komentarze …może kiedyś trafią w ręce bieglych psychiatrów i znajdą lekarswo na takie choroby jak twoja

 9. kula w łeb dla pirata

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.1428zł -0.18%
  • GBP 5.046zł -0.15%
  • EUR 4.5111zł -0.27%
  • CHF 4.26zł -0.21%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online
   Pilecki.Raport