Przejechał na czerwonym, doprowadził do zderzenia

Dzisiaj po południu na ulicy Nadbystrzyckiej w Lublinie zderzyły się dwa pojazdy. Przyczyną było zignorowanie sygnalizacji świetlnej przez jednego z kierujących.

Do zdarzenia doszło we wtorek po południu, na skrzyżowaniu ulic Zana i Nadbystrzyckiej w Lublinie. Zderzyły się tam dwa auta: opel i peugeot . Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, do zdarzenia doszło, gdy kierowca jadącego od strony centrum peugeota wjeżdżając na skrzyżowanie zignorował czerwone światło wyświetlane dla jego kierunku jazdy. Zderzył się z ruszającym z ulicy Zana oplem.

Na miejscu interweniowała straż pożarna, pogotowie ratunkowe oraz policja. Kierowca peugeota został przewieziony do szpitala. Jak ustaliliśmy, nie doznał on poważniejszych obrażeń i po przeprowadzeniu niezbędnych badań ma opuścić placówkę.

Przez ponad dwie godziny ruch w miejscu zdarzenia był poważnie utrudniony.

Informację o wypadku otrzymaliśmy od czytelników. Piotr, Balbin, Ariel, Kamil, Krzysztof DZIĘKUJEMY!


(fot. lublin112)
2014-05-20 15:44:42

5 komentarzy

 1. pokomunistyczny emeryt

  Za czasów kiedy istniała bohaterska Milicja Obywatelska inny jazdy na czerwonym i spowodowanie kolizji, byłby na „ten tychmiast”, albo jeszcze prędzej, skierowany na egzamin kontrolny. A teraz jak jest, każdy widzi,

 2. Na tym skrzyżowaniu są źle ustawione światła. Widać to niejednokrotnie, ale widać służba co się stołuje w barze na dole tego nie dostrzega. Może i ustawowo cykle są w porządku, ale nie jednokrotnie skręcając w lewo z Zana w Nadbystrzycką widziałem przejeżdżające samochody na pomarańczowym/czerwonym. Takie ustawienie świateł an tym skrzyżowaniu nie niweluje błędów kierowców.

  • Jan, jak słusznie zauważyłeś samochody przejeżdżają na pomarańczowym/czerwonym, co zapewne kończy wywód na temat ustawienia świateł. Z tego, co jest mi wiadomo to na skrzyżowanie nie wjeżdża się na pomarańczowym/czerwonym i jakie ustawienie by nie było to wjeżdża się tylko TYLKO na zielonym i problem jest po stronie kierowców, a nie świateł. Jedyne, co mogłoby się tu przydać. to sekundnik odliczający czas.

 3. do jana: niwelować to możesz nierówności na drodze, a wskazania sygnalizacji są po to aby ich bezwarunkowo przestrzegać!

 4. No to dlaczego na innych skżyrzowaniach ze światłami czasy między zaświeceniem się czerwonego dla jednych,a zielonego dla drugich jest o wiele dłuższy ?
  Jeśli uważacie,że te na Zana/Nadbystrzyckiej są ok to wszystkie tak przestawić to będą mniejsze korki.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8198zł 0.7%
  • GBP 5.3015zł 0.03%
  • EUR 4.5503zł 0.43%
  • CHF 4.158zł 0.18%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  „Rozkopaczew na Off-road-zie”: Trzydniowa impreza o wyjątkowo szczytnym celu
  Komicy wystąpią w Plenerze
  Powitanie wakacji nad zalewem Zimna Woda w Łukowie
  Powitalnie Lata w Krasnymstawie. Na scenie Słowianki, Solaris i Sztywny Pal Azji
  Noc Świętojańska w Jaszczowie. Będzie puszczanie wianków i pokazy ognia