Przedświąteczna gorączka na ulicach Lublina? Kilkanaście uszkodzonych aut w czwartkowych kolizjach

W czwartek doszło do kolejnych groźnych kolizji na ulicach Lublina. Apelujemy aby w okresie przedświątecznych zakupów pamiętać o bezpieczeństwie na drodze.

W czwartek do godzin popołudniowych na ulicach Lublina doszło do kilku groźnych zdarzeń drogowych. Na szczęście w większości ucierpiały tylko pojazdy. Głównym grzechem kierowców jest niestety nadmierna prędkość oraz niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami.

Do kolizji doszło m.in. w rejonie skrzyżowania ul. Krochmalnej i Diamentowej, tam rano zderzył się dwa auta osobowe. Z kolei na ul. Kunickiego, w rejonie wiaduktu, doszło do zderzenia czterech pojazdów. Kolejna kolizja miała miejsce w rejonie ronda Mohyły, tam zderzyła się ciężarówka z autem osobowym.

Do mini karambolu doszło po południu na al. Solidarności gdzie najechało na siebie pięć aut. Zaś około godziny 16 na ul. Jana Pawła II zderzył się dwie osobówki a na ul. Filaretów doszło do kolizji dwóch aut osobowych. Przed godziną 17 na al. Kraśnickiej, w rejonie Zajazdu Gościnnego, zderzyły się trzy auta osobowe. Na szczęście w zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

Łącznie w opisywanych kolizjach uszkodzonych zostało kilkanaście aut. Policjanci apelują o rozwagę za kierownicą oraz zachowanie większej odległości pomiędzy pojazdami. Nad ranem i wieczorem niska temperatura pogarsza znacznie przyczepność opon na mokrej nawierzchni, która miejscami pokryta jest także warstwą cienkiego lodu.

2015-12-03 16:46:06
(fot. lublin112.pl, nadesłane Paweł)

Zobacz również

20 komentarzy

 1. A gdzie są „aleje Kraśnickie”?

 2. I to jest własnie realne zagrożenie a nie jakies nocne wygłupy młodych ludzi przy praktycznie zerowym ruchu. Niech drogówka zajmie się niedzielnymi kierowcami albo takimi co to tylko raz na tydzien auto wyciągają na zakupy bo tacy w większym ruchu nie dają sobie rady.

 3. Coś się może zmieniło w ubezpieczeniach? Może warto wyjechać na miasto i zarobić? 😉

 4. kiedy święta? już gorączka ? jeszcze 3 tygodnie kurde

 5. A dlaczego ten burak z rovera stanął na całym chodniku? Czyżby rejestracja LUB?

  • Buraki masowo kupują mieszkania w Lbn i zmieniają blachy na LU . Lubelaki na LUB.

  • Ja od swoich narodzin mieszkam w zacnym lublinie, jezdzilam zawsze na swoich blachach LU. Ostatnio w jednym aucie blachy zmienilam na LUB bo zameldowanie zmienilam po slubie, nadal jednak mieszkam w zacnym lublinie. Malo tego- jezdze czasem rowniez drugim autem, moich rodzicow, zarejestrowanym jako LU. Swego czasu mialam takze auto firmowe na blachach LKR, mieszkalam oczywiscie w zacnym lublinie. Przyklad inny- kolega od pewnego czasu mieszkal i pracowal w niemczech, wrocil do pl, jest rodowitym lubelakiem a ma blachy niemieckie. Teraz wyjasnij cwaniaku, co ma, kutwa mac, rejestracja do zamieszkania kierowcy?

   • To, ze 90% zameldowanych w Lublinie ma tu zarejestrowane samochody, mówimy oczywiście o własnych samochodach, nie służbowych, rodziców czy kogo kogokolwiek, kto nam użyczył samochód do jazdy. Dlatego widząc samochód z rejestracją LU zakładamy, że kierowca mieszka w naszym zacnym Lublinie 😉

  • skąd wiesz, że to burak, a może to seler, znasz go ?

  • przyjrzyj się dokładnie to zobaczysz, że nie stoi na „całym chodniku”

 6. Około godziny 18:10 była też stłuczka na ul. Węglarza. Wymuszenie pierwszeństwa, interweniowała staż pożarna z siedzibą za płotem..

 7. Nie ważne czy stoi na całym chodniku czy nie przynajmniej pomyśleli i nie blokowali bez potrzeby drogi.

 8. Foto nr. 3 od kiedy ścieżka rowerowa jest parkingiem? A później koleiny i kto to naprawi?

  • Jakto kto, służby drogowe. Naprawią z podatków które płacą rowerzyści. My kierowcy płacimy podatki i z tego są naprawiane drogi.

 9. To wina pogody . Jakby padał śnieg było ślisko to połowa tych łosi za kółkiem stałaby na parkingach bo strach wyjechać , trzeba autko odśnieżyć itp. a tak snuja się po drogach .

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7367zł 0.01%
  • GBP 4.9904zł 0.22%
  • EUR 4.4769zł -0.02%
  • CHF 4.1226zł -0.33%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach