Czwartek, 29 lutego 202429/02/2024
690 680 960
690 680 960

Przed sądami w naszym regionie odbędą się akcje protestacyjne. To część ogólnopolskiej akcji

Staną przed sądami, aby wesprzeć środowisko niezależnych sędziów i wspólnie żądać przywrócenia do pracy tych, którzy zostali bezprawnie odsunięci od orzekania. Akcja odbędzie się również w naszym regionie.

W czwartek przed sądami w Lublinie, Białej Podlaskiej i Zamościu przeprowadzone zostaną akcje protestacyjne. Organizuje je Komitet Obrony Demokracji w dzień solidarności z represjonowanymi sędziami, który przypada na 18 marca. Podobne protesty zaplanowano w 40 miastach Polski.

Jak wyjaśniają organizatorzy, staną przed sądami aby wesprzeć środowisko niezależnych sędziów i wspólnie żądać przywrócenia do pracy bezprawnie odsuniętych od orzekania sędziów. Chodzi o Pawła Juszczyszynę, Beatę Morawiec i Igora Tuleyę. Ma to być jednocześnie odpowiedź na wezwanie Stowarzyszenia Sędziów Themis „do wyrażania masowego, zgodnego z prawem, sprzeciwu wobec instrumentalnych i wybiórczych działań prokuratury służących wąskiej grupie rządzących, celem utrzymania władzy za wszelką cenę”.

W Lublinie akcja odbędzie się o godz. 17:00 przed Sądem Okręgowym przy Krakowskim Przedmieściu 43, w Białej Podlaskiej o godz. 14:30 przed Sądem Rejonowym przy ul. Brzeskiej 20/22, zaś w Zamościu o godz. 14:00 przed Sądem Rejonowym przy ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 11. W tym ostatnim przypadku pikietę organizuje nieformalna grupa obywatelskiej opozycji Wolni Obywatele Zamościa.

(fot. KOD Lubelskie)

31 komentarzy

  1. „Protest komuchów” – tak powinien brzmieć tytuł.

    • Raczej protest przeciwko komuchom pisowskim, ponieważ pispwcy mają taką bolszewicką mentalność.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo