Sobota, 20 kwietnia 202420/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przecięcia wstęgi nie było. Jest za to wyczekiwane przez kierowców otwarcie wjazdu do Piask (zdjęcia)

Otwarta została droga wojewódzka nr 836 w Piaskach, gdzie zbudowano nowy most. Tym samym drugi wjazd do miejscowości jest już ponownie dostępny.

W czwartek po południu usunięte zostały stojące na jezdni bariery, a tym samym otwarty został po remoncie most na rzece Sierotka w Piaskach. Znajduje się on w ciągu drogi wojewódzkiej nr 836, na wjeździe do miejscowości od strony Lublina. W ramach inwestycji przebudowywane zostały również drogi dojazdowe do mostu, powstała także ścieżka rowerowa, chodnik na całej długości oraz oświetlenie.

Realizowana przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Lublinie inwestycja rozpoczęła się pod koniec września ub. roku. W pierwszej kolejności rozebrano stary most, który znajdował się w fatalnym stanie technicznym. Prace kosztowały blisko 11,2 mln zł, a zrealizowało je konsorcjum firm: Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Lublinie oraz Dura.

Tym samym mieszkańcy oraz kierowcy znów będą mogli korzystać z dwóch wjazdów do Piask. Przez rok dojazd do miejscowości był możliwy jedynie od strony Zamościa.

Przecięcia wstęgi nie było. Jest za to wyczekiwane przez kierowców otwarcie wjazdu do Piask (zdjęcia)

Przecięcia wstęgi nie było. Jest za to wyczekiwane przez kierowców otwarcie wjazdu do Piask (zdjęcia)

(fot. Michał Cholewa-Burmistrz Piask)

17 komentarzy

 1. --------------------

  to jadę jutro po flaki kamperem

 2. A dyskoteka w domach, spowodowana błędami w podpięciu oświetlenia ulicznego na nowym odcinku już ogarnięta?

 3. Fajnie, że wreszcie można przejechać ale niestety największy problem nadal pozostał. Po zjeździe z ekspresówki wąskim gardłem nadal jest skrzyżowanie z drogą na Kozice. Tutaj już dawno powinno być rondo.

 4. Czytam i nie mogę uwierzyć .Tułajewa nie było żeby wstęgę przeciąć?

 5. Niestety nikt nie pomyślał o bezpieczeństwie. Rów o głębokości 3,5 metra a brak żadnych barier. Faktycznie na skrzyżowaniu można było zrobić rondo co rozładowało by zatoru powstające na zjeździe.

  • A po co eske pobudowali

   • Ekspresówka nie rozwiązuje problemów tego skrzyżowania. W popołudniowych godzinach szczytu korek sięgał początku pasa zjazdowego z eski. Wszystko przez to, że większość kierowców na skrzyżowaniu skręca w lewo w stronę Piask, lub chce jechać prosto w stronę Kozic. Jednocześnie ci od strony Kozic jadą w stronę eski. Prawoskręt od strony Piask nie rozwiązuje praktycznie żadnego problemu… Chociaż może teraz będzie więcej wypadków bo niektórych przerośnie taka skąplikowana „organizacja”ruchu.

 6. Rondo rondo rondo

  • W lublinie jest rondo z pniakiem wypadki co drugi dzień.

  • Następnym razem, teraz otowrzyli za dwa dni zamkną, przyjadą vipy i uroczyste otwarcie z uroczystym ogłoszeniem kolejnego sukcesu (którego oczywiście zazdrości cały świat) i kolejnego milowego kroku rozwijającej się gospodarki – 1000 % normy 😉

Z kraju