690 680 960

Przechodził poza przejściem, niósł piwo. Po chwili siedział za kierownicą audi, był pijany

Wczoraj rano policjanci zatrzymali w Kraśniku mężczyznę, który przechodził poza przejściem dla pieszych i niósł butelki z piwem. Po chwili ten sam mężczyzna siedział już za kierownicą audi poruszającego się jedną z ulic miasta.

W środę rano kraśniccy policjanci zauważyli mężczyznę przechodzącego przez jezdnię na ul. Kościuszki w Kraśniku, poza przejście dla pieszych. 46-latek niósł w rękach butelki z piwem. Mundurowi interweniowali zwracając mu uwagę na fakt, że nie korzysta z przejścia dla pieszych. Od mieszkańca gminy Szastarka wyczuwalna była woń alkoholu.

Po zakończonych czynnościach związanych z popełnionym przez niego wykroczeniem, policjanci wrócili do radiowozu pełnić dalszą służbę. Duże było ich zdziwienie, kiedy po chwili zauważyli w audi jadącym w stronę ulicy Cegielnianej kontrolowanego przed chwilą 46-latka.

Mundurowi natychmiast ruszyli za pojazdem i zatrzymali kierującego do kontroli. Jak się okazało 46-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości wszczęte zostało w tej sprawie postępowanie karne.

Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Musi się również liczyć z zapłatą świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

(fot. Policja Kraśnik)

10 komentarzy

 1. ale tępak

  • Na to samo by wyszło, gdybyś napisał „ale kierowca aŁdi”. Na to samo wychodzi, ale o jedną literę mniej do pisania.

 2. A od kiedy to przechodzenie poza PdP jest zabronione? Niekiedy tak faktycznie jest (przechodzenie jest zabronione), ale najogólniej pisząc, to przechodzenie poza PdP nie jest zabronione.

 3. Jełop do kwadratu.

 4. Ale jak to? Ktoś kto złamał przepis jako pieszy, za chwilę kierował samochodem? Przecież to jest podstawowy dogmat tego forum. Ktoś kto chodzi piechotą, czy jeździ rowerem, nie ma PJ ani samochodu.

 5. To jest dobra ilustracja priorytetów policji.
  Zatrzymali pieszego przechodzącego przez jezdnie. I gdyby nie przypadek, to kierujący pojechał by niepokojony przez nikogo dalej. A ilu takich przejechało?

 6. Gdyby niósł ocet, lub jogurt, to też byście pisali co niósł? Bzdety na wypełnienie strony.

 7. Zatrzymali mu prawko i pojechał dalej ? A gdybyż z automatu zatrzymany pijak trafiał na np 3 miesiące do aresztu. Marzenia

 8. TYPOWE ZACHOWANIE LKR

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Rekrutacja do drużyny futbolu australijskiego
Światowy Dzień Zwierząt – Dzień Otwarty Schroniska
Seniorze! Jak nie dać się jesiennej chandrze, nie nudzić się w domu, a przy okazji zaoszczędzić? Wszystkiego dowiesz się w Galerii Olimp!