Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przechodził obok pojazdu z odpalonym silnikiem. Był zmęczony, więc nim odjechał (zdjęcia)

26-latek z Białej Podlaskiej odpowie za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz kradzież znajdujących się w nim przedmiotów. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minionym tygodniu policjanci z Białej Podlaskiej otrzymali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Opel Vivaro. Do zdarzenia doszło na ul. Stacyjnej w Białej Podlaskiej.

Nieznany sprawca wykorzystał moment pozostawienia przez właścicielkę pojazdu z uruchomionym silnikiem. Wewnątrz auta znajdowały się m.in. dokumenty oraz kilkumiesięczny pies zgłaszającej. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzoną na kwotę niemal 36 tys. zł.

Mundurowi po pewnym czasie odnaleźli pojazd na jednym z parkingów osiedlowych na terenie miasta. Auto zostało zabezpieczone. Wykonane zostały też jego szczegółowe oględziny. Po tym opel wrócił do właścicielki. Pokrzywdzona odnalazła także psa, na jednej z ulic miasta.

Policjanci ustalili, że 26-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej przechodził obok zaparkowanego vivaro. Był bardzo zmęczony, a na dworze panował upał, dlatego postanowił resztę trasy przebyć nie swoim samochodem. Policjanci w trakcie przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny odnaleźli klucze do pojazdu oraz skradzione dokumenty. 26-latek zatrzymany został do wyjaśnienia.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Odpowiadał będzie zarówno za krótkotrwałe użycie pojazdu jak też za kradzież znajdujących się w nim przedmiotów oraz ukrycie dokumentu. Wobec mężczyzny zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W przypadku recydywy kara ta może zostać zwiększona o połowę.

Przechodził obok pojazdu z odpalonym silnikiem. Był zmęczony, więc nim odjechał (zdjęcia)

(fot. Policja Biała Podlaska)

14 komentarzy

 1. Krótkotrwałe użycie pojazdu;)
  Państwo z kartonu

  • Znam tego goscia. Troche jest dziwny. Nie ma stalej pracy i nie uklada mu sie w zyciu, a wiezienia sie nie boi – mowil ze tam dobrze karmia, ze jest silownia i ze nie musi sie o nic martwic. Nic dziwnego ze nie przejmuje sie tymi karami i wyrokami, a nawet sie cieszy na mysl o tych dwoch czy trzech latach w pierdlu.

 2. Bardzo dobrze, eliminować takie łby!! ich miejsce w pierdlu do końca życia! Tu nie ma już szans na resocjalizacje, recydywa będzie już recydywą. On nie umie się odnaleźć w rzeczywistości. Tylko kraty a później utylizacja!:)

  • Popieram.. a wlascicielce mandat I prawko zabrac za pozostawienie odpalonego I niezabezpieczonego samochodu I Jeszcze grzywna za pozostawienie psa w samochodzie w upal..

 3. Pozostawienie uruchomionego auta bez nadzoru jest karalne. Poinni również zwinąć właściciela pojazdu/

 4. Krzysztof,, Ochota,,

  Teraz oboje zostaną ukarani. Przecież mogli się dogadać, zapewne podwiozłaby młodzieńca na miejsce w ten upał ?

 5. Już widze jak idzie siedzieć na te 5 lat .Chciałbym zobaczyć wyrok w tej sprawie i ide o zakład że na 100% nie pójdzie siedzieć

 6. Do albert.Nie zakładam się z Tobą,bo masz całkowitą rację.

 7. Ja myślę że sąd okaże się wyrozumiały i weżmie pod uwagę okolicznosć łagodzącą ,jaką w tym przypadku było silne zmęczenie 26 letniego styranego zyciem biedaczka

 8. Przecież zostawiła samochód „na Chodzie”, bo był w nim pies, który dozorował auto i miał włączoną klimatyzację. Ukarać psa za niewywiązanie się ze swoich obowiązków. Tyle w temacie!

 9. Aresztować !!

 10. Do jj. A czy pies posiadał uprawnienia do kierowania autem? Bo jak nie to niestety nie mógł sam siedzieć w odpalonym aucie. Jest jeszcze druga sprawa. Jak się trafi upierdliwy stróż prawa to pies dostanie mandat za odpalony silnik w czasie postoju.

Wiadomości z info112