Czwartek, 30 maja 202430/05/2024
690 680 960
690 680 960

Przebywał nielegalnie na terenie Polski, pracował w jednym z lokali gastronomicznych w Lublinie

Podczas czynności kontrolnych w jednym z lokali gastronomicznych w Lublinie funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili obywatela Wietnamu nielegalnie przebywającego na terenie Polski. Mężczyzna został zobowiązany do powrotu.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Lublinie w ostatnim czasie przeprowadzili kontrole legalności zatrudnienia cudzoziemców w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Lublina i okolic.

– W wyniku przeprowadzonych kontroli, stwierdzono nielegalny pobyt na terytorium RP obywatela Wietnamu zatrudnionego w jednym z lokali gastronomicznych w Lublinie. Czynności kontrolne w tym zakresie nadal trwają – poinformował nas por. SG Dariusz Sienicki rzecznik prasowy Komendanta Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Cudzoziemiec, wobec którego stwierdzono nielegalny pobyt na terytorium Polski, w toku postępowania administracyjnego został zobowiązany do powrotu.

(fot. NOSG)

8 komentarzy

 1. Chłop małorolny, co nie znaczy, że głupi...

  „Mężczyzna został zobowiązany do powrotu” – nie każcie mi wierzyć, że on na ten tych miast (albo jeszcze szybciej), wziął i pojechał do Air Port Lublin koło Świdnika i odleciał do Wietnamu…

  • ruszył z buta, tak jak przyszedł

   • Pan Cieć z alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

    Jeśli tak, to przed nim spore wyzwanie… chociaż myślę, że tak naprawdę to będzie dalej przebywał w Polsce, i nielegalnie będzie pracował dopóki go znowu ktoś nie zadenuncjuje…

 2. Szkoda chłopa, w Wietnamie bida. I mimo, że jestem państwowcem nie mógłbym pracować w służbach mundurowych i wykonywać takie chore rozkazy.

  • Pan Cieć z alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

   W Wietnamie bida, ale jakoś nie chcą tego wrednego komunizmu przerobić na demokrację, tak jak w Afganistanie nie chcą ani demokracji, ani „jedynie słusznej wiary”…

 3. U nas też bida, to zabierz chłopa do Świdnika.

 4. Ale on przynajmniej podjął pracę, chciał uczciwie zarabiać na chleb a nie siedzieć na zasiłku i robić po kilka bachorów bo mu się należy za to, że jest gorliwym muzułmaninem miłującym pokój.

 5. Pracowity Wietnamczyk, bez zasiłków i dofinansowania przeszkadza?