690 680 960

Prowadził streaming płatnych kanałów telewizyjnych i wydarzeń sportowych. Wpadł, bo się reklamował

W ręce lubelskich policjantów wpadł mężczyzna, który prowadził w Internecie nielegalny streaming płatnych kanałów telewizyjnych i wydarzeń sportowych. 30-letni mieszkaniec Końskowoli stanie wkrótce przed sądem.

Policjanci z Wydział dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie zatrzymali mieszkańca Końskowoli, który udostępniał w sieci sygnał telewizyjny kilku platform cyfrowych, bez wymaganej zgody. 30-latek trudnił się tym procederem co najmniej od lutego 2017 r.

– Pewnego rodzaju reklamę swojej nielegalnej działalności mężczyzna prowadził na portalu społecznościowym. Właśnie tam można było zobaczyć jakie strony oraz poszczególne wydarzenia sportowe, były nielegalnie udostępnianie w Internecie. Użytkownik ten reklamował się zamieszczając wpisy prowadzonych przez siebie stron: „wszystko jest za free – bez żadnych limitów czasowych i rejestracji” – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Jak ustalili policjanci, na stronach internetowych prowadzonych przez mieszkańca powiatu puławskiego organizował on streaming wszystkich polskojęzycznych kanałów sportowych. Ponadto emitowane były również wydarzenia sportowe nadawane w systemie pay-per-view. W minionym tygodniu mundurowi weszli do mieszkania zajmowanego przez 30-latka.

– Podczas przeszukania potwierdzono nielegalną działalność prowadzoną przez ustalonego mężczyznę i zabezpieczono sprzęt komputerowy służący do nielegalnego rozpowszechniania kodowanych programów telewizyjnych innym użytkownikom internetu. Zabezpieczony sprzęt przekazany będzie do analizy biegłemu sądowemu. W toku czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy zgromadzono bardzo szeroki materiał dotyczący nielegalnej działalności prowadzonej przez administratora ustalonych stron internetowych – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

Streaming narusza przepisy Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego stałe źródło dochodu albo działalność przestępną organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

2017-07-16 10:40:21
(fot. Policja Lublin)

8 komentarzy

 1. paprykowy naleśnik

  No to bedom awanse za kawał dobrej pracy wywiadowczej.

 2. Trzymaj sie Robin Hood!

 3. Z tekstu nie wynika jakoby ten facet zarabiał na tym procederze. On tylko udostępniał sygnał.

 4. A na weeb.tv i wizja.tv jest to samo i trzeba płacić i nadal wszystko działa.. grubych ryb nikt nie rusza czy o co chodzi? Wytłumaczy ktoś?

 5. Sprawa zostanie umozona i tyle.a chłopakowi dadzą robotę jako informatyk policyjny tzw.haker

 6. no to faktycznie groznego kryminaliste zlapali ;p
  moze przynajmniej mu nic nie zrobia skoro za free bylo 🙂

Kursy walut

 • USD 4.4415zł -0.17%
 • GBP 5.4558zł -0.1%
 • EUR 4.6898zł 0.1%
 • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami