Czwartek, 18 lipca 202418/07/2024
690 680 960
690 680 960

Prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. Posiadał znaczne ilości narkotyków (zdjęcia)

Świdniccy policjanci zatrzymali 35-latka, który prowadził pojazd pomimo orzeczonego sądowego zakazu. Mężczyzna posiadał w zajmowanych pomieszczeniach narkotyki oraz uprawę konopi.

W miniony czwartek świdniccy kryminalni zauważyli na jednej z ulic Świdnika mężczyznę, który posiada orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów i mimo to poruszał się samochodem.

Co więcej, mundurowi typowali go do spraw związanych z narkotykami. Policjanci pojechali za mężczyzną, który zatrzymał samochód w rejonie garaży. Podczas przeszukania funkcjonariusze w zajmowanych przez niego pomieszczeniach odnaleźli ponad 100 gramów suszu roślinnego oraz amfetaminę.

Z kolei w miejscu zamieszkania i w zajmowanej piwnicy mundurowi natrafili na 16 roślin konopi, które poddane były suszeniu oraz rosnące w doniczkach kolejne dwie rośliny. 35-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Wczoraj mężczyzna został doprowadzony do sądu, gdzie na wniosek policji i prokuratury w stosunku do mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. Posiadał znaczne ilości narkotyków (zdjęcia)

(fot. Policja Świdnik)

5 komentarzy

 1. Czy w czasie trwania odsiadki obowiązuje zakaz jazdy czy dopiero po wyjściu na tzw.wolność????

 2. Jak coś mogę odkupić sprzęt z foto do celów kolekcjonerskich:-) kontakt na priv

 3. Amfa, czy inny syf, to wiadomo – ale penalizowanie zielska to jest idiotyzm. W wielu krajach na świecie jest to legalna rzecz. Nie jestem fanem jarania, ale ta roślina nie tylko do palenia służy. Posiada szereg oddziaływań zbawiennych dla ludzkiego zdrowia. To czasami nawet kwestia życia, lub śmierci. Nie pochyli się nad tematem i nie spróbuje zrozumieć sprawy ten, kto nigdy nie spotkał się w swoim życiu z chorobą nowotworową kogoś bliskiego, lub z grona przyjaciół. Przez taki stan prawny, ludzie chcący ratować życie innym, ryzykują wyroki i często je dostają, a nasz system prawny dumnie obwieszcza kolejny sukces. Tymczasem gdzieś po cichu dopełnia się tragedia jakiejś rodziny.
  Dlaczego to jest nielegalny temat? Po zielsku 9/10 osób jest potulne jak baranki, bez chęci do awantur, czy jakichś destrukcyjnych zapędów. Natomiast po zupełnie legalnym alkoholu 7/10 osób dostaje małpiego rozumu, a 2-3 z nich będzie szukało zaczepki, bądź poczuje chęć rozwalenia czegoś.
  Komuś bardzo zależy, żeby konopie nie weszły tak łatwo do lecznictwa, bo to by znacząco położyło zyski firm farmaceutycznych.

 4. Zwykła ciemnota i zacofanie!!! przestańcie karać za posiadanie rośliny o tak szerokim wachlarzu zastosowań….
  Konopie indyjskie leczą bardzo wiele przypadłości i są banalnie proste do uprawy przez co koncerny farmaceutyczne NIE MOGĄ dopuścic by była ona legalna, proszę sobie wyobrazić straty jakie by poniosły gdyby każdy mógł wytworzyć sobie lek o wartości 40zł/g czyli nawet ponad 3000zl z 1 rośliny. Tetrahydrokannabinol czyli substancja psychoaktywna w marihuanie ma działanie przeciwbólowe i przeciwwymiotne dzięki temu jest głównym składnikiem leku na stwardnienie rozsiane „SATIVEX”. Wszechobecne kłamstwo że marihuana jest niebezpiecznym narkotykiem to pożywka dla ludzi nie potrafiących myśleć samodzielnie, juz nie mówiąc ze zażywanie marihuany w celach rekreacyjnych jest o wiele mniej szkodliwe niż picie alkoholu.

  • A Pan powinien wiedziec ze nawet palac rekreacyjnie można sie uzaleznic nie bedzie po tym delirki ale zucic ciezko jak kazdy srode psychoaktywny wiec moim zdaniem powinien byc dostepny jako lek ale rekreacyjnie nie I alkochol tez jest srodkiem psychoaktywny wiec chyba tez jest narkotykiem..

Z kraju

Sport