Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Protestujący rolnicy wskazują, że zboże z Ukrainy wciąż napływa koleją. LHS zapewnia, że to nieprawda

Pociągi, które wjeżdżają szerokim torem z Ukrainy do Polski nie zawierają zboża – zapewnia zarządca kolejowej infrastruktury. Spółka wyjaśnia również, dlaczego rolniczy protest nie mógł się odbyć na torach, a pikietującym zabrania się robienia zdjęć.

27 komentarzy

 1. W sobotę przetaczali wagony z Lhsu na zamojskich zakładach zbożowych, wątpię żeby mąkę odbierali

  • Miłośnilk kolei

   Co za BZDURA! przecież to inny rozstaw torów! LHS ma 1520mm a standardowe tory Europejski mają 1435mm, więc jak to możliwe aby wagony LHS jeździły po Zakładach Zamojskich. Niestety ale to Fake news!

   • A o zmianie wózków miłośniku koleji słyszałeś?

    • Miłośnilk kolei

     Tak w Sędziszowie, potrafię też liczyć pieniądze 300 km od granicy w jedną stronę 300 km w drugą stronę aby dowieść towar do Zamościa oddalonego od granicy 50km. Gratuluje pomysłu. Poza tym LHS nie posiada własnych wagonów to takie info wyłącznie dla Ciebie.

   • wagony różowe były. jak taki miłośnik jesteś to wiesz kto tym jeździ. czekałem samochodem na przejazd, mam nagrane.

    • Oczywiście, że wiem tylko, że to jest całkiem inna firma. Fakt, że jest klientem LHS bo ma przy LHS swój terminal nie oznacza, że ziarno przejechało szerokimi torami. Ta firma prowadzi transport po całym kraju i nie tylko więc jest duże prawdopodobieństwo że z Zamojskich Zakładow zboże pojechało gdzieś dalej.

 2. moja prawda jest najmojsza

  Oczywiescie ze to nie prawda .Prawda jest tylko jedna i można ją zobaczyć tylko w tvpis