Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelscy motocykliści powitają sezon. Szykuje się spora impreza z wieloma atrakcjami

W niedzielę w Lublinie zaplanowane jest „Motocyklove Powitanie Sezonu 2023”. Impreza otwierająca nowy sezon miłośników jednośladów odbędzie się na parkingu przy Arenie Lublin.

Pogoda z dnia na dzień coraz bardziej sprzyja poruszaniu się na dwóch kółkach. Na trasach dla jednośladów dostrzec można coraz więcej rowerzystów, a na ulicach i trasach regionu przybywa motocyklistów. W przyszły weekend w Lublinie odbędzie się Lubelskie Motocyklove Powitanie Sezonu.

Impreza rozpocznie się w niedzielę 23 kwietnia o godz. 12:00 na parkingu przed stadionem Arena Lublin. Zaplanowano szereg atrakcji. Wśród nich będą m.in. zabawy i konkursy z nagrodami, wystawy motocykli i akcesoriów motocyklowych oraz wiele innych.

Nie zabraknie też stoisk partnerów. Wśród nich znajdą się gadżety motocyklowe, odzież dla motocyklistów, wystawiać się będą również salony i serwisy motocyklowe.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

27 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  A no poczekajmy, zobaczymy ilu z tych co sezon zaczną, zdrowi i żywi go skończą.

  • ok, ja będę liczył dzwony tych na czterech kółkach!

   • Dziadek ze Slamsowa

    Jak zamiast przed maskę samochodów będą patrzeć w lusterka wyglądając tam motocykli, to możesz mieć co liczyć. 😆

  • Spośród ofiar wypadków drogowych największą liczbę ofiar śmiertelnych stanowią kierujący oraz pasażerowie samochodów. Poniżej wymieniam w roku 2021/2022
   Kierujący i pasażerowie samochodów: 850/700
   Piesi: 530/460
   Motocykliści i motorowerzyści: 250/200
   Rowerzyści: 180/170

   Co ciekawe w tym zestawieniu to widoczne wyraźne zmniejszenie się liczby ofiar śmiertelnych w 2022 roku względem 2021, nawet pomimo tego, że nastąpił napływ imigrantów, a rok 2021 był jeszcze częściowo rokiem pandemicznym, czyli także ze zmniejszonym ruchem drogowym.

   • Gdybym zastosować średni poziom interpretacji danych przez kierującego aŁdi, to można by napisać, że rower jest najbezpieczniejszym środkiem transportu. A samochód najmniej bezpiecznym.
    Zaś najbardziej bezpieczne jest jeżdżenie na nartach lub łyżwach, bo wśród wszystkich ofiar wypadków drogowych nie było nikogo kto poruszałby się na nartach czy łyżwach

 2. Mój ulubiony fragment z filmu PRAWO BRONXU : Jak miejscowi rozprawiają w barze ze złomiarzami czyli motocyklistami….. perałka

Z kraju