Protestują przeciwko likwidacji spółki wydającej Dziennik Wschodni. Pojawił się pomysł jej odkupienia (zdjęcia, wideo)

Pod hasłem „Dziennik Wschodni obywatelski nie deweloperski” odbywa się pikieta przed redakcją dziennika. Uczestnicy protestują przeciwko działaniom likwidatora spółki.

O godzinie 16:00 przed siedzibą redakcji Dziennika Wschodniego rozpoczęła się pikieta osób, które sprzeciwiają się działaniom podejmowanym przez likwidatora. Chodzi o ostatnie wydarzenia, jakie mają miejsce w spółce wydającej gazetę. W związku z brakiem porozumienia pomiędzy głównym udziałowcem, czyli deweloperem Tomaszem Kalinowskim, a częścią załogi posiadającą pozostałe udziały, sąd podjął decyzję o likwidacji spółki.

Do siedziby redakcji wkroczył likwidator, wymienił zamki w drzwiach, zwolnił wieloletniego redaktora naczelnego Krzysztofa Wiejaka, jego zastępczynię Agnieszkę Mazuś oraz dziennikarkę Agnieszkę Antoń. Wniosek o likwidację spółki złożył Tomasz Kalinowski posiadający 73 proc. udziałów w Corner Media. Jak wyjaśniał wydawnictwo nie ma zarządu, a on sam wglądu w wyniki finansowe spółki. Tymczasem były redaktor naczelny nie ukrywa, że spór ma związek z faktem, iż Kalinowski chciał wpływać na publikowane na łamach gazety treści, co spotkało się ze stanowczym sprzeciwem redakcji.

W ratowanie gazety włączył się Krzysztof Jakubowski z Fundacji Wolności. Za pomocą internetowej zbiórki chce uzyskać kwotę 2 mln zł, aby odkupić tytuł. Jak wyjaśnia, jest to jeden z czterech regionalnych dzienników w Polsce, który nie jest własnością Skarbu Państwa ani korporacji. Chodzi o to, aby Dziennik Wschodni był prawdziwie niezależną gazetą, kontrolowaną tylko przez jego czytelników.

 

 

(fot, wideo – lublin112)

31 komentarzy

 1. Mafia deweloperska ma się dobrze.

 2. Orlen już ma w swoim portfolio ten tytuł.

 3. Lemingi , nie ma wolnych mediów każde media mają jakiegoś własciciela i to on kreuje co się pisze , mówi , a ten konflikt w” sztandarze ludu „”wróć- dzienniku wschodnim pewnie jest spowodowany całkiem czym innym i to pewnie wyjdzie niebawem …..

 4. Czekam z niecierpliwoscią az zamkną ten pucybut dziennikarski, bardzo dobra wiadomosc na dzis. Szkoda tylko normalnych ludzi że ta hucpa poblokowała chodnik, tyle, dziękuje 🙂

 5. Z Kalinowskiego to taki deweloper jak ze mnie baletnica. Postawili 2 budynki na krzyż i pare biedronek. Niech się na ten przykład pochwalą swoimi mieszkaniami ludzie z Czechowskiej 3, a zwłaszcza swoimi „garażami”. Takiej fuszery budowlano-architektonicznej jeszcze świat nie widział. Chyba że handel ruskim sputytusem też wlicza sie do stażu deweloperskiego.

 6. Czyli co, robimy zbiórkę dla dewelopera? Przecież to od niego mają być wykupione udziały, a jeżeli nie zechce odsprzedać, to gdzie trafi kasa?

 7. Wiadomo że DW został kupiony przez osoby związane z developerami bo pisała nie przychylnie dla władz miasta i inwestorów – dziwne bądź pokazujące że nie mają do siebie zaufania jak wybrali Konsula na nowego właściciela tej gazety. Poszła pewnie składka bo co to dla dużych developerów kwota tych udziałów w gazecie. Ciekawe czy Konsul kupując gazetę od razu myślał o jej zamknięciu – jawne działanie na niekorzyść spółki. Dziwne że TVN nie pokazuje jak to POprawni przedsiębiorcy regulują pracę niewygodnej wolnej prasy !

 8. Mafia pisowska kupiła dziennik wschodni.

 9. wolne media = plandemia

 10. Załóżcie nową gazetę skoro artkuły są tak poczytne. Będziecie dobrze zarabiać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.794zł 0.51%
  • GBP 5.2622zł 0.25%
  • EUR 4.5539zł -0.25%
  • CHF 4.145zł -0.13%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS