690 680 960

Protest w centrum Lublina przeciwko tzw. „lex TVN”. „Wolność mediów jest naszym prawem” (wideo, zdjęcia)

Po przyjęciu przez parlament ustawy medialnej, w niedzielę w ponad 100 miastach w Polsce, w tym i w Lublinie, odbyły się manifestacje pod hasłem „VETO! WOLNE MEDIA, WOLNI LUDZIE, WOLNA POLSKA!”. W trakcie lubelskiej manifestacji przemawiali przedstawiciele partii opozycyjnych.

238 komentarzy

 1. ŻADNYCH MEDIÓW! – TYLKO LUBLIN 112 SZERZY SŁOWA PRAWDY,POWIADAM WAM.

 2. Pamiętam za komuny jak rodzice słuchali radia Wolna Europa lub głosu Ameryka. A było to zabronione i karane więzieniem.Myślę że w czasach dzisiejszych prościej będzie wiadomości inne niż tuby tvp bez problemu odsłuchać w internecie o il;e nie zablokuje go pis.Pierwsze to jak dadzą radę z tv niezależną to potem okroi się internet a co.Ale co wy wiecie o tamtych czasach, Wam wiadomości są potrzebne tylko takie które mówią o podwyżkach pieniędzy które dostajecie od państwa.A reszta się nie liczy, w tvpis Polska ukazana jest jako kraj mlekiem i miodem płynący.Taka propaganda sukcesu.

 3. ***** tvn i tuska

 4. W taką piździawę poszli na ulicę. Szacun, mimo że grzeją mnie te polityczne rozgrywki tvp vs tvn bo tv nie oglądam.

 5. Banda pożytecznych idiotów zawsze się znajdzie, cytat klasyka z tfałena; „Ludzie nie są tacy głupi jak nam się wydaje, są dużo głupsi.” Polityka wstydu, nieustanne atakowanie Polskiej racji stanu, a tymczasem spółka zarejestrowana na lotnisku w Holandii. Tego nawet nie ma potrzeby komentować.

  • Ślepo powtarzasz to co w TVPis CI powiedzieli. Twój komentarz to dowód na to, że pluralizm z mediach jest ważny. Cudem się chyba dowiedziałeś, że w ogóle ktoś protestował. W Kurierze lubelskim nic o tym. Wiesz dlaczego? Bo to Polska The Press znaczy tfu Orlen. A cytując buldoga z TVPis „… jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi” Widać na Ciebie zadziałało.

 6. Kogut tu taki aktywny, że zaraz jajko zniesie. Odpuść, nie wszyscy mają takie poglądy i jak ty. Od razu uświadamiam: to, że ktoś nie ogląda tefałenu może też nie oglądać tvp. Tacy jak ty od razy dzielą ludzi. Media podstawowe z informacjami, wiadomościami, faktami, polityką powinny należeć do Polaków. Nie możemy się godzić na wyprzedawanie dóbr narodowych. Już zbyt dużo tego co POLSKIE sprzedali poprzednicy. Sam Lublin ile stracił miejskich przedsiębiorstw, POLACY NIE GĘSI SWOJE MEDIA NIECH MAJĄ.

  • A tu się z Tobą nie zgodzę. Nie rozpoczynałem żadnego postu, tylko komentuję, właśnie po to żeby pokazać ludziom, że można myśleć inaczej. @Franciszek wyzwał ludzi od idiotów. Kto tu dzieli ludzi? Twoim zdaniem nie ma miejsca na obcy kapitał w Polsce, moim jest. I mam prawo to powiedzieć. Nawet jakbym miał jajko znieść.

   • No właśnie. Sam zauważyłeś, że komentujesz wypowiedzi innych, to tak jakbyś innych pouczał, bo źle myślą, nie tak jak ty. Masz prawo mieć swoje zdanie i tego broń i szanuj zdanie i poglądy innych. Pozdrawiam. Wesołych Świąt.

    • Nie odpuszczę. Nie pouczam. Na komentarz typu „tam byli idioci” mam prawo zareagować. Na cytowanie kogoś z TVNu mam prawo odpowiedzieć, cytatem szefa TVP. Na Twoje zaczepki w stylu że zniosę jajko zaraz – mam prawo odpowiedzieć. Ty też tu komentujesz i opowiadasz i nie zabieram Ci tego prawa. Również Wesołych Świąt życzę.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

„Piknik Janowski” – Gwiazdami imprezy będą Biała Armia i Cleo
Dni Kraśnika 2022: Zagrają: Alien, Pawkin, Bovska, Organek i Chonabibe
Ogólnopolskie Spotkania Garncarskie w Łążku Garncarskim
Nadbużańska Noc Świętojańska
Festiwal Kultury Rodzinnej w Parku Ludowym. Atrakcji nie zabraknie