Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lublin: Protest KOD w obronie wolnych mediów

W piątek wieczorem w kilkunastu miastach w kraju, także w Lublinie, odbył się protest KOD w obronie wolnych mediów. Przy biurze poselskim PiS przy ul. Królewskiej zebrało się kilkadziesiąt osób.

W piątek wieczorem w wielu miastach w Polsce zebrali się sympatycy KOD pod biurami PiS, urzędami wojewódzkimi, a w Warszawie pod Sejmem. W ten sposób chcieli wyrazić poparcie dla opozycji, która stanęła w obronie mediów. Uczestnicy protestu mieli ze sobą transparenty i kartki z napisami „Wolne media w Sejmie”. Przy ul. Królewskiej w Lublinie protestujący zakleili tymi kartkami szyldy biura poselskiego PiS.

Protesty w obronie wolnych mediów mają związek z dzisiejszymi wydarzeniami w Sejmie. Podczas obrad poseł PO Michał Szczerba wyszedł na mównicę z kartką z napisem „Wolne media w Sejmie”, którą następnie umieścił na pulpicie. Marek Kuchciński Marszałek Sejmu widząc to wykluczył posła PO z obrad. Wtedy kilkudziesięciu posłów zebrało się na mównicy blokując obrady i skandując „przywróć posła” i „wolne media”.

Dzisiejszy protest Komitetu Obrony Demokracji ma związek z planami ograniczenia dostępu dziennikarzy do prac Sejmu i zmianą ich organizacji pracy. Piątkowe protesty odbyły się m.in. w Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Kielcach, Katowicach, Szczecinie, Rzeszowie, Toruniu i Katowicach.

2016-12-16 32:30:56
(fot. wideo lublin112.pl)

107 komentarzy

  1. Mam nadzieję, że Schulz zorganizuje debatę o „zniewolonych w Polsce mediach” a za przykład „wolności” poda swój kraj.

  2. Śmiech na sali z tego protestu . poszli se pomarznąć. A to nie zamach alex tylko prowokowane działanie. żeby odwrócić uwagę. Media same nie zauważyły że dały się wkręcić

Z kraju