690 680 960

Promują Lubelszczyznę w całym kraju, rozdają też cebularze. Efekt będzie znany w wakacje (zdjęcia)

Już za kilka dni wakacje. Aby zachęcić turystów do odwiedzenia województwa lubelskiego, prowadzone są działania promocyjne na różnego rodzaju wydarzeniach.

Od ponad miesiąca w różnych częściach Polski odbywają się działania promocyjne województwa lubelskiego. W trakcie Festiwalu Podróży i Czasu Wolnego Piknik nad Odrą w Szczecinie, 20. Międzynarodowych Targów Turystyki „W Stronę Słońca” w Opolu oraz Targach Turystycznych Atrakcje Regionów w Parku Śląskim w Chorzowie prezentowane były największe atrakcje turystyczne naszego regionu.

Akcja ta jest wynikiem spotkania, jakie na początku roku władze województwa przeprowadziły z przedstawicielami branży turystycznej. Wtedy to planowane były różne działania mające na celu promocję Lubelszczyzny, a tym samym zachęcenie turystów od odwiedzenia naszego regionu.

– Po długiej przerwie spowodowanej pandemią istniała ogromna potrzeba organizacji takich spotkań, zarówno ze strony przedstawicieli z branży turystycznej, ale również ze strony turystów, którzy spragnieni kontaktu, świeżego powietrza i rozmów z informatorami chętnie uczestniczyli we wszystkich wydarzeniach – wyjaśnia Remigiusz Małecki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Największym sukcesem zakończyły się 20. Międzynarodowe Targi Turystyki „W Stronę Słońca” w Opolu, podczas których Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego otrzymał nagrodę za najlepszą promocję. Ofertę turystyczną naszego regionu zaprezentowano w najatrakcyjniejszym miejscu Opola: w scenerii zabytkowych kamieniczek, między kawiarniami i restauracjami, w specjalnie przeznaczonych do prezentacji targowych drewnianych domkach oraz przy unoszącym się zapachu gorącego cebularza, rozpoznawalnym symbolu naszego regionu.

Stoisko województwa lubelskiego wyróżniało się na wszystkich międzynarodowych targach turystycznych. Zwiedzający chętnie rozwiązywali konkursy z wiedzy o regionie. Ogromną popularnością cieszyły się mapy z propozycjami tras regionalnych. Łącznie na wszystkich wydarzeniach przeprowadzono setki rozmów z turystami oraz rozdano ponad 1550 cebularzy.

Władze województwa liczą teraz, że dzięki temu podczas nadchodzących wakacji Lubelszczyzna znajdzie się w planach turystów z całej Polski. Zwłaszcza, że w tym czasie w całym regionie będzie się odbywało również wiele imprez i wydarzeń, które uatrakcyjnią wypoczynek.

(fot. Rafał-Bil/UMWL)

6 komentarzy

 1. Karol Woj - Tyła

  Cebularze rządzą krajem

 2. Już się kowida nie boją? xD

 3. Gondol Jerzy Znadwisły

  Oni promują Lubelszczyznę w całym kraju, a ja robię to po za krajem.
  Będąc jeszcze w Polsce, „naumiałem” się piec cebularze, a od ponad 3 lat, mieszkając w Alasce (US), najpierw częstowałem
  tubylców cebularzami swojego wypieku, ale jak posmakowały, musiałem nauczyć ich jak się to robi…
  W ub. roku odwiedził mnie były ambasador w Polsce pan Pol… też po poczęstunku poprosił o instruktażowy wypiek, w ten sposób lubelskie cebularze
  trafiły do Montany (US) gdzie obecnie mieszka Pol. W prostej linii jakieś 2,5 tysiąca kilometrów.

 4. cebluarz lubelski, tylko pytanie czy to danie lubelskie czy po prostu lubejak który jest cebularzem. a takich tu wiele

  • Pan Cieć z Alei Lubartowskich w Mieście Inspiracji

   Cebularz jako taki to potrawa żydowska, ale jak komuś smakuje to nie widzę tu ujmy na honorze jak ktoś go lubi

 5. Współczesne „cebularze” robione na słodkim cieście to jest profanacja. Cebularz powinien być robiony z ciasta podobnego do chleba. Zapytajcie „piekarzy” z czego robią dzisiejsze „cebularze”, mooocno byście się zdziwili…

Kursy walut

 • USD 4.3467zł -0.57%
 • GBP 5.3385zł -0.33%
 • EUR 4.6888zł -0.2%
 • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas