690 680 960

Prognoza pogody na najbliższe dni. Nadchodzi duże ochłodzenie

W środę Polska pozostaje pod wpływem płytkiego układu niskiego ciśnienia znad Ukrainy. W kolejnych dniach przewidywane jest duże ochłodzenie.

Na termometrach w regionie będzie dziś od 14°C do 17°C. Zachmurzenie na ogół umiarkowane do dużego, okresowo całkowite. W drugiej części dnia prawdopodobne są opady deszczu i lokalne burze. Przynosić będą opady deszczu od 5 mm do 15 mm, punktowo drobny grad i wiatr do 70 km/h. Noc z temperaturą na poziomie od 5°C do 7°C, punktowo może popadać.

Od dzisiaj na pogodę w naszym regionie wpływać będzie stacjonarny niż usytuowany nad Skandynawią. Niż znad Ukrainy, który przyniósł znaczące opady na południu kraju wycofuje się na północny wschód, w efekcie powstaje pas obniżonego ciśnienia od Morza Czarnego i Śródziemnego po północne skraje Skandynawii. Wkrótce do Polski spłynie powietrze arktyczne.

W czwartek na termometrach zobaczymy od 13°C do 18°C. Zachmurzenie na ogół małe do umiarkowanego. Dokuczać nam będzie porywisty wiatr z kierunku wschodniego. Średnia prędkość wyniesie około 30 km/h, w porywach do 65 km/h. Nie są prognozowane opady.

Piątek przyniesie istotną zmianę pogody. Prognozowane są lokalne burze. Na termometrach będzie od 15 °C do 18 °C.

W sobotę i niedzielę czeka nas wyraźne ochłodzenie. Będzie tylko od 9°C do 11°C. Prognozowane są opady atmosferyczne. Niewykluczone, że punktowo zagrzmi.

Noce podczas najbliższego weekendu będą chłodne. Na 2 metrach będzie nawet 2°C do 5°C. Niewykluczone są nawet przymrozki. Dużo wskazuje, że ochłodzenie potrwa przynajmniej do 8 bądź 10 maja. Potem powinno zrobić się cieplej.

Więcej o ochłodzeniu przeczytacie tutaj

Położenie opadów i burz

(fot. lublin112.pl)

2 komentarze

  1. 15*C na motocykl w sam raz 🙂

  2. Zdjęcie zrobione z Dąbrowy na zachodni brzeg Zalewu i cypel podczas zachodu słońca. Niedawno pod artykułem o braku inwestycji nad Zalewem, ktoś proponował ogołocenie tego cypla z drzew. Teraz można sobie wyobrazić, jak wyglądałoby to zdjęcie bez tych drzew,

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncert Siema Żaki na placu Litewskim. Zagrają muzyczne grupy studenckie
Zaproszenie na otwarcie Farmy Dyniowej w Lublinie
Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski