690 680 960

Prognoza pogody na najbliższe dni. Idzie ochłodzenie

W ciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin czeka nas ochłodzenie. Wszystko za sprawą silnego układu wysokiego ciśnienia, znajdującego się nad Skandynawią.

Już od poniedziałku należy spodziewać się wyraźnych spadków temperatur. Wszystko za sprawą silnego układu wysokiego ciśnienia, osiągającego w jego centrum aż 1045 hPa, który będzie przemieszczał się znad Skandynawii. Z biegiem czasu zacznie obejmować swoim wpływem tereny krajów nadbałtyckich. Po wschodniej stronie omawianego ośrodka rozpocznie się napływ arktycznej masy znad Rosji, co spowoduje występowanie temperatur poniżej zera, także w ciągu dnia. Zapowiada się mroźna końcówka starego roku jak i początek nowego 2016.

W niedzielę temperatura na Lubelszczyźnie wyniesie od 7 °C do 10 °C, możliwe będą także opady deszczu. Powinny one występować również w nocy z niedzieli na poniedziałek, a największe ich natężenie ma być na krańcach północnych województwa lubelskiego. Nie wykluczony jest także rozwój mgieł, które mogą ograniczać widoczność do 200 – 250 m.

W poniedziałek temperatury od 6 °C do 7 °C. Prognozowane są także opady deszczu o słabym i umiarkowanym natężeniu oraz wzrost prędkości wiatru, który w porywach będzie osiągał 40 – 50 km/h z kierunku północno, północno – zachodniego. W nocy z poniedziałku na wtorek możliwe są znaczne spadki temperatury, nawet do -5 °C. Najcieplej powinno być na krańcach południowo – zachodnich regionu, gdzie temperatura z poniedziałku na wtorek wyniesie około 0 °C. Najchłodniej będzie na północy i wschodzie województwa. Niewykluczone są także słabe opady śniegu na terenie woj. lubelskiego.

Kolejne dni przyniosą ochłodzenie. We wtorek termometry pokażą temperaturę od 0 °C w zachodniej i północnej części regionu do -1 °C do – 2 °C na pozostałym obszarze. Nie powinno padać. W nocy z wtorku na środę modele numeryczne wskazują wartości od -7 °C na wschodzie i południowym – wschodzie od -4 °C do -5 °C na pozostałym obszarze.

Środa zapowiada się z większymi wartościami na minusie. Najcieplej w ciągu dnia będzie w zachodniej, południowo – zachodniej części województwa lubelskiego, gdzie temperatura osiągnie od -2 °C do – 3 °C. Na pozostałym obszarze powinno być dużo chłodniej. Termometry we wschodnich, południowych i północnych krańcach regionu wskażą od -5 °C do – 7 °C w ciągu dnia. Noc z 30 na 31 grudnia zapowiada się ze spadkiem temperatury do -10 °C, -11 °C. We wschodniej i południowej części Lubelszczyzny do -6 °C, -7 °C poniżej zera. Nie powinno także padać.

Ostatni dzień roku zapowiada się z większymi wartościami na minusie w ciągu dnia, ale także w nocy. Więcej informacji o pogodzie na Sylwestra przedstawimy wkrótce.

2015-12-26 12:03:22
(fot. lublin112.pl, prognoza opracowana przez serwis lubelscyfaniburz.pl)

9 komentarzy

 1. Cała nadzieja, że się ochłodzi i popada. Zacznie sie ruch w interesach , a jak dobrze popada to będą też swoiste żniwa dla blacharzy samochodowych, mechaników, lakierników, a także i dla dzielnej Służby zdrowia, no i grabarzy.
  O czekających na „cołaski” pośredników Boga samego na Ziemi, tym razem nawet nie wspomnę.

  • Ciebie powinni skierowac na ul Abramowicka zanim temperatury spadna ponizej 0

  • Do twojej wiadomości nie ma Służby Zdrowia. Obecny termin to Ochrona Zdrowia. A po za tym przychyla się do komentarza pana MANA.

   • Kaśka z grząślą swawolną

    Dla niektórych tu, wystarczy, że ktoś ma odmienne zdanie na zdany temat to już go kierują do Abramowic, albo Przynajmniej patolem nazywają.
    To gimnazjalno-licealne zachowania fabryczek nawozu.

 2. Członek (rozmiar zwyczajny) Niezależnego Związku Zawodowego Grabarzy Powypadkowych

  W imieniu mich „braci” po fachu i ja mam nadzieję na większy ruch w interesie po ochłodzeniu, a szanse znacznie wzrosną jak drogowcy znów zostaną zaskoczeni zimą.

  • PATOL J. >>>>>>

   • Jasiek Swawolnik

    Na szczęście pogoda jest zjawiskiem niezależnym od dziecięcych życzeń, a „zaskoczeni”, zasłabnięci”, a nawet „śpiący” i tak będą lądować u mechaników, blacharzy, i grabarzy też

 3. Fikołkujący figlarz lokalny

  Nazywanie kogoś, kto dobrze życzy posiadaczom jakże potrzebnych społecznie zawodów takich jak ksiądz, grabarz, czy chociażby sanitariusz, patolem i informowanie go o istnieniu wariatkowa, jest zdecydowanym nietaktem.
  Do pana „piję” panie „xvz”, oraz MAN.
  Tzw. mniejszość społeczna też musi się z czegoś wyżywić.

Kursy walut

 • USD 4.3258zł 0.01%
 • GBP 5.3609zł 0.19%
 • EUR 4.716zł 0.18%
 • CHF 4.7054zł 0.2%

Polub nas