Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych dla woj. lubelskiego

Nad naszym województwem przewiduje się wystąpienie burz, lokalnie z opadami gradu, podczas których opady deszczu wyniosą od 10 do 20 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 70 km/h.

Dzisiaj nad naszym regionem przeszły burze z silnymi opadami deszczu. Do czwartku tego tygodnia można się spodziewać intensywnych opadów a będą im towarzyszyć wyładowania atmosferyczne. Ciągle rośnie stan rzek.

W związku z prognozowanymi opadami deszczu o charakterze burzowym, w zlewni Wieprza, Bugu po Krzyczew, a także na mniejszych ciekach i w zlewniach zurbanizowanych, spodziewany jest wzrost poziomu wody w dolnej części strefy stanów wysokich z możliwością przekroczenia stanów ostrzegawczych a punktowo alarmowych. Obecne przekroczenia stanów ostrzegawczych i alarmowych będą się utrzymywać – ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Po przejściu burz nad województwem lubelskim straż pożarna była wzywana do usuwania połamanych drzew i gałęzi. W rejonie Piszczaca zablokowane były lokalne drogi. Silny wiatr łamał gałęzie, które w czasie opadów spadały m.in. na drogi.

W czasie silnych opadów bądźmy czujni, uważajmy na wyładowania atmosferyczne i ograniczajmy prędkość na drodze. Mokry asfalt wydłuża drogę hamowania oraz trudniej przy dużej prędkości ominąć ewentualną przeszkodę na drodze (np. gałąź).

Komentarze wyłączone

Z kraju

Polityka i społeczeństwo