Sobota, 18 maja 202418/05/2024
690 680 960
690 680 960

Producenci owoców nie mają czego świętować. Maliniaki zostały częściowo odwołane

Z uwagi na problemy producentów owoców miękkich, Starostwo Powiatowe w Kraśniku postanowiło odwołać część oficjalną tegorocznych Maliniaków. Jeżeli chodzi o występy muzyczne, nic się nie zmieni.

Na niedzielę, 9 lipca, na stadionie Orła w Mikuszewskim koło Urzędowa zaplanowane zostały tegoroczne Maliniaki. Impreza nawiązuje do owoców, których uprawia się w tych okolicach najwięcej w Polsce. Co roku wydarzenie jest wielkim malinowym świętem, na którym nie brakuje wielu pozytywnych emocji, niezapomnianych wrażeń i ciekawych atrakcji.

W tym roku, z uwagi na sytuację producentów owoców miękkich, organizatorzy postanowili odwołać imprezę. Udało się to jednak tylko częściowo. Jak wyjaśnia nam Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla, mowa o części oficjalnej wydarzenia. Chodzi m.in. o okolicznościowe przemówienia, wręczenie medali i odznaczeń czy też rozstrzygnięcie konkursów.

Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Kraśniku tłumaczą, iż prace nad organizacją tak dużej imprezy rozpoczynają długo przed rozpoczęciem sezonu malinowego. Wszystko dlatego, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik a uczestnicy Festiwalu mieli zapewnione szereg atrakcji oraz mogli się bawić na koncertach znanych i lubianych zespołów. To z kolei oznacza, że ceny za owoce nikomu jeszcze nie były znane. O ile część oficjalną udało się odwołać, tak z występami jest już problem.

– Zaplanowane tego dnia koncerty nie mogą zostać odwołane bez ponoszenia kosztów związanych z wysokimi karami umownymi. Odbędzie się też zaplanowana na ten dzień Bitwa Regionów – Piknik z Produktem Polskim. Wszystkie osoby wyróżnione przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość – mówi Andrzej Rolla.

Odprawiona zostanie również uroczysta msza święta o godz. 13:00 w Kościele pw. Św. Mikołaja w Urzędowie. Nabożeństwo będzie w intencji wszystkich plantatorów.

(fot. SP Kraśnik)

20 komentarzy

  1. za Tuska by się odbyło , a PISowi co po Maliniakach , aby Koryto plus się liczy dla swoich

  2. Historia… kiedyś było co swiętować. Zaproście jołtuberów i róbcie sztóóczny tłóóm. Może jeszcze dla miękkich umysłów internetowych to przejdzie.

  3. W zeszłym roku się obłowili jak nigdy. Jesli zrobi się średnia z ostatnich dwoch lat to wychodzi 15zł z zeszłego roku + 5 zł z tego roku = 20/2 =10zł za kilogram. W skali ostatnich dwoch lat i tak im dobrze wychodzi

  4. A co ma Kraśnik do urzędowa
    Każdy promuje się indyy

Dodaj komentarz