Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kolejny dzień, kolejny pożar w tym samym miejscu. Strażacy znów gasili stertę słomy (foto)

Dziś przed południem strażacy znów gasili stertę słomy w Głuszczyźnie. W ostatnich dniach interweniowali w tym miejscu już kilka razy.

W piątek około godziny 10:00 straż pożarna znów została zaalarmowana o pożarze bel słomy w miejscowości Głuszczyzna w powiecie lubelskim. Tym razem interweniowały dwa zastępy strażaków. Sytuacja została szybko opanowana a ogień ugaszony.

O pożarach w tym miejscu informowaliśmy już wczoraj. We wtorek starta stanęła w płomieniach około godziny 22:30. W trwającej trzy godziny akcji gaśniczej brało udział siedem zastępów straży pożarnej, łącznie 37 strażaków.

Natomiast w środę pożar pojawił się po godzinie 11.00. Tym razem działania gaśnicze prowadzono aż pięć godzin. Uczestniczyło w nich 9 zastępów straży pożarnej.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż przyczyną pożarów było podpalenie. Sprawą zajmują się teraz policjanci.

(fot. nadesłane – Bartłomiej)

7 komentarzy

 1. … fajna zabawa … poczekajcie niech się spali , będzie spokój

 2. dorwac idiote wplepic kare i oczywiscie pokrycie kosztow podejrzewam ze w rok tyle nei zarobi

 3. Musi tutejszy bezrobotny strażak ochotnik.

 4. Nikt nie podpala, tylko nie dogaszają.
  Ugasić stertę słomy to nie łatwa sprawa – trzeba to przerzucić kawałek po kawałeczku i przelać wodą inaczej rozpali się od nowa.

  U mnie po sąsiedzku też jednego dnia wieczorem gasili, na drugi dzień od samego rana się lekko dymiło, a na wieczór się rozhajcowało od nowa, drugi raz lali już porządnie do samego rana.

  I faktycznie – taka słoma i tak się już do niczego nie nadaje – aby problem z posprzątaniem, lepiej pozwolić, żeby się dopaliło, tylko przypilnować żeby nic innego się nie zajęło.

  • O panie, takie kontrowersyjne treści wypisujesz, że zaraz cię ocenzurują na portalu, że podważasz pracę strażaków i pomniejszasz dramatyzm artykułów. Ale miło przeczytać mądry komentarz – merytoryczny i fachowy. A że podważa teorię redakcji i strażaków, tylko pochwalić za racjonalne przemyślenia.

   • Pracę strażaków naprawdę doceniam.
    Szacun dla nich za ich pracę.
    A, że nie zawsze wszystko wyjdzie…
    Ten się nie myli, kto nic nie robi!

 5. Rób tak żebyś miał pracę.

Dodaj komentarz

Z kraju