690 680 960

Próbował przejechać policjanta, trzy miesiące spędzi w areszcie

Uciekał przed policjantami około 20 kilometrów, na koniec próbował rozjechać jednego z funkcjonariuszy. Zatrzymany mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

W minioną sobotę po południu policjanci patrolujący drogi powiatu chełmskiego w miejscowości Żmudź zauważyli samochód marki Citroen. Policjanci nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierującego.

Mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Pomimo wyraźnych sygnałów kierujący samochodem nie zatrzymał się do kontroli. Podczas ucieczki przez ok. 20 km klucząc różnymi drogami dojechał do miejscowości Buśno gm. Białopole gdzie radiowóz zajechał drogę i zatrzymał uciekający pojazd. Policjanci chcąc zatrzymać kierowcę podbiegli do citroena, a wówczas kierujący nim ruszył i najechał przodem na jednego z policjantów, który upadł na maskę citroena, po czym spadł na drogę asfaltową.

Policjanci wybili szyby w pojeździe i obezwładnili 27-letniegi mieszkańca gminy Chełm. Zachowanie sprawcy wskazywało, że może on być pod działaniem środków odurzających w związku z czym został przewieziony do szpitala w Hrubieszowie, gdzie pobrano od niego krew i pozostał w szpitalu pod nadzorem policjantów.

W trakcie dalszych czynności mundurowi wewnątrz citroena ujawnili marihuanę w ilości ponad 10 gramów.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na policjanta, posiadania narkotyków oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Dzisiaj 27-latek trafił przed oblicze chełmskiego sądu, który zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy

2018-09-11 14:37:12
(fot. Policja Hrubieszów)

4 komentarze

  1. Opinia publiczna domaga się aresztu, ale obawiam się, że długo w nim nie pogości. Areszt to nie kara. Proces zakończy się za kilkanaście miesięcy. Groźba bezwzględnego więzienia niepewna. Obawy matactwa też nie ma. Za parę dni znowu będzie grasował po drogach.

  2. jest nadzieja że nie jest synem doktora, prawnika, polityka, księdza, mundurowego, tudzież innego wpływowego i osądzą wreszcie kogoś sprawiedliwie 🙂

  3. Większość kary pozbawienia wolności spędzi na wolności w ramach resocjalizacji na koszt tych,którzy nie są karani.

  4. no chyba zę ma kogoś w PISie

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!