Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Prezydent zapowiada wiosenne porządki…wśród urzędników. Będą zwolnienia za „bylejakość” i wykonywanie obowiązków „na odwal”

Prezydent Chełma ogłosił koniec czasów picia kawki i ciągłego wychodzenia na papierosa wśród urzędników. Zapowiedział jednocześnie, aby pracownicy nie dziwili się, oraz przyzwyczaili, że będą duże rotacje w urzędzie i miejskich spółkach.

Prezydent Chełma Jakub Banaszek ogłosił, że w najbliższym czasie w poszczególnych jednostkach podległych Urzędowi Miasta, mogą pojawić się duże rotacje wśród pracowników. Zapowiedział, że czasy picia kawki i ciągłego wychodzenia na papierosa dobiegły końca, gdyż urząd to nie korporacja i obowiązują w nim inne procedury. W ten sposób postanowił walczyć z przypadkami niesumiennego wykonywania swoich obowiązków.

Jakub Banaszek zaznacza, że zarówno w urzędzie, jak też w miejskich spółkach zatrudnionych jest szereg osób, które wykonują swoją pracę bardzo dobrze i przede wszystkim sumiennie. Nie brakuje też osób wykazujących się własną aktywnością. Jednak zwraca uwagę, że są też tacy pracownicy, u których zauważyć można niewiedzę i ignorancję, zaś zadania wykonywane są przez nich „na odwal” i cechują się „bylejakością”.

Wszystko zaczęło się od sygnałów, jakie od dawna napływają od mieszkańców w sprawie wielu niedociągnięć, jakie zauważają oni na terenie miasta. Wskazują, że ktoś coś źle zrobił, nie tak posprzątał, została skoszona trawa, ale jej nie uprzątnięto itp. Czarę goryczy przelały jednak ostatnie zdarzenia. Jedno z nich to mocno ubrudzony po zimie znak, którego zły stan zgłaszany był już wcześniej. Wtedy otrzymał informację, że sprawa została załatwiona. Kolejna rzecz to zawieszenie miejskiej flagi odwrotnie, kiedy była ona wymieniana po praniu. Prezydent wskazuje też na ustawienie w Urzędzie Miasta zabezpieczeń prac budowlanych, na których znajdowały się neonazistowskie hasła.

– Nie mam problemu z krytyka, wytykaniem błędów, niedociągnięć – tak trzeba robić, to jedyne słuszne rozwiązanie, bo sam o wieku rzeczach nie wiem. Jak wiem to interweniuje – a to na Placu Łuczkowskiego gdzie stoją samochody bez przepustek, a to non stop pełne śmietniczki przy McDonaldzie, a to dwa dni leżą resztki po wypadku na ul. Lubelskiej. Później się okazuje, że osoby w spółce widziały już w internecie post mieszkańców w tej sprawie, ale jak widać nikt nie pomyślał, że trzeba sprzątnąć – wyjaśnia Jakub Banaszek.

W swoim wpisie w mediach społecznościowych prezydent Chełma wyjaśnia, aby pracownicy nie dziwili się, oraz przyzwyczaili, że będą duże rotacje w urzędzie i miejskich spółkach. Zapewnia, że chodzi tu głównie o przypadki osób, które wyznają zasadę „czy się stoi czy się leży – kasa się należy”. Wskazuje, że już teraz panuje zła atmosfera a wiceprezydent Dorota Cieślik ma opinię osoby bezdusznej, bezwzględnej oraz czepiającej się wszystkiego. A to dlatego, że walczy, aby był porządek i każdy sumiennie wykonywał swoje obowiązki.

Wiadomo już, że każdy przypadek ma być rozpatrywany indywidualnie, gdyż jak wskazują władze miasta, „każdemu może się zdarzyć”. Zapowiadane są też kontrole o różnych porach dnia i nocy, mające na celu sprawdzenie, czy poszczególne prace wykonywane są właściwie.

Prezydent zapowiada wiosenne porządki…wśród urzędników. Będą zwolnienia za „bylejakość” i wykonywanie obowiązków „na odwal”

Prezydent zapowiada wiosenne porządki…wśród urzędników. Będą zwolnienia za „bylejakość” i wykonywanie obowiązków „na odwal”

(fot. Zwiedzaj Lubelskie, Jakub Banaszek)

37 komentarzy

  1. Może teraz kolej na Lublin i wydział komunikacji i prezydent Żuk powinien wybrać się i przerejestrować auto i postać od 4 rano w kolejce po czym o 8.00 okazuje się że nie ma numerków. Pasowałoby coś z tym w końcu do chholery zrobić

    • Przerejestrowywalam auto w Lublinie tydzień temu. W wydziale byłam po 13. Numerek dostałam po uzupełnieniu wniosku, wystarczyło podejść do informacji. O 14 byłam już po wszystkim.

  2. Ktoś w to wierzy. Śmieszne te zapowiedzi w sam raz dla plebsu.

  3. wydaje mi się że ma szerokie plecy i się nie boi że wyleci na zbity py.. , lub liczy na aprobatę mieszkańców i da sobie radę bo w innym przypadku wora ze dwora …

  4. Żuk przejedź się po drogach zobacz jakie dziury ,i sprawdzaj swoich pupilów

  5. To może zacznie od siebie?

  6. Brawo za odwagę , czas najwyższy pozbyć sie tzw hamulcowych i kawoszy mających w zadach petentów i ich sprawy. Każdy powinien zostać sprawdzony kompetencyjnie na powierzonym albo przejętym – po rodzinie lub sąsiadach stanowisku . Nie spełnia warunków – wypad za burtę i do przekwalifikowania zgodnie z zasobami wiedzy i „praktyki ” z nic nie robienia . Gdzie to napisano , że całe rodziny mogą być tylko urzędasami. ?????

Z kraju