Sobota, 25 maja 202425/05/2024
690 680 960
690 680 960

„Drogi Wstydu” koło Łęcznej. Mieszkańcy mają już dosyć obietnic i chcą równego traktowania (zdjęcia)

Nie mogąc się doczekać obiecanej im niejednokrotnie budowy drogi zaczęli walczyć o równe traktowanie. Mieszkańcy wskazują, że w innych miejscowościach utwardzone drogi od dawna są standardem, tymczasem tutaj od lat nic się nie zmienia.

W ostatnich dniach przy drogach w Starej Wsi-Kolonia oraz Ciechankach Krzesimowskich w powiecie łęczyńskim ustawione zostały banery z napisem „Jedziesz drogą wstydu gminy Łęczna. Przepraszamy – mieszkańcy”. Pomysłodawcą akcji jest sołtys Starej Wsi-Kolonii Artur Stec, który jak wskazuje, stanął za mieszkańcami, którzy mają już dosyć słuchania obietnic i czekania w nieskończoność utwardzenie drogi.

Już wcześniej, a dokładnie w grudniu, sołtys nagrał w jakich warunkach dzieci muszą chodzić do szkoły i wracać do domów. Mowa o tworzących się na drodze kałużach oraz błocie. Za pomocą banerów mieszkańcy walczą też o równe traktowanie, gdyż w innych miejscowościach utwardzone drogi od dawna są standardem, tymczasem tutaj od lat nic się nie zmienia.

Za drogi w obu miejscowościach odpowiada Urząd Miasta w Łęcznej. Urzędnicy wyjaśniają, że podjęte zostały już działania, aby drogę w Starej Wsi-Kolonii doprowadzić do właściwego stanu. Mowa tu jednak o uzupełnieniu ubytków, a nie utwardzeniu jej nawierzchnią bitumiczną. Przy czym jest szansa, że to również zostanie w końcu wykonane.

W planach jest kompleksowa przebudowa drogi łącznie z jej oświetleniem, jednak koszt prac oszacowany został na blisko 2 miliony złotych. Gmina obecnie stara się o uzyskanie na ten cel dofinansowania ze środków zewnętrznych, a dokładnie programu Polski Ład. Jeżeli wniosek zostanie zatwierdzony, prace zostaną przeprowadzone jeszcze w tym roku.

„Drogi Wstydu” koło Łęcznej. Mieszkańcy mają już dosyć obietnic i chcą równego traktowania (zdjęcia)

„Drogi Wstydu” koło Łęcznej. Mieszkańcy mają już dosyć obietnic i chcą równego traktowania (zdjęcia)

(fot. LLE24/nadesłane)

4 komentarze

  1. Po prostu zad.pie… ja też w takim zad.piu gminy Jastków mieszkam, wszyscy dookoła coś robią a wg. Kotkowej nic nam się nie należy … oprócz najwyższych podatków w okolicy. Taka gmina…

  2. Cóż..droga pewnie nie pasuje do podjazdów z kostki i elewacji? …

  3. Znam te okolice ,po deszczu droga przypomina dziurawy ser a ludzie tam mieszkają od pokoleń , płacą do tej śmiesznej gminy podatki a w zamian nawet kawałka drogi nie mają . Dziadowska gmina ,kiedyś prosiłam o pozwolenie ,przyjechali z gminy i pani ”urzędnik” fukała do mnie ,że jakie tu błoto .

  4. Jaki włodarz takie drogi XD