690 680 960

Prezydent Ukrainy odwiedzi dzisiaj Lublin. Spotka się z prezydentami Polski i Litwy

Prezydenci trzech krajów gościć będą dzisiaj w Lublinie. Plan wizyt obejmuje spotkania w kilku częściach miasta.

Głowy państwa trzech krajów gościć będą w piątek w Lublinie. Jak już informowaliśmy, prezydenci Polski Andrzej Duda i Republiki Litewskiej Dalia Grybauskaitė wspólnie złożą wieniec pod pomnikiem Unii Lubelskiej na Placu Litewskim. Będzie to wyrazistym akcentem obchodów rocznicy 450-lecia zawarcia Unii Lubelskiej, jednego z najważniejszych wydarzeń we wspólnej historii Polski i Litwy.

Następnie prezydenci odwiedzą lubelski zamek, klasztor dominikanów na Starym Mieście po czym udadzą się do dowództwa Wielonarodowej Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej LITPOLUKRBRIG przy ul. Radziszewskiego w Lublinie. Tam spotkają się z prezydentem Ukrainy Petrem Poroszenko. Po ceremonii powitania przez dowódców brygady, zaplanowano spotkanie prezydentów z żołnierzami, po którym nastąpią rozmowy trójstronne delegacji wszystkich trzech krajów.

Po południu prezydent Ukrainy uda się na Majdanek, gdzie weźmie udział w uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę pomnika bł. ks. Emiliana Kowcza zwanego „proboszczem Majdanka”. W związku z wizytą prezydentów trzech państw, kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ruchu. Czasowe problemy komunikacyjne będą występować zarówno w centrum miasta, jak też na na głównych ulicach w czasie przejazdu kolumny prezydenckiej.

(fot. twitter PP)

6 komentarzy

  1. Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

    Wyjeżdżając na działkę, wyjmę z bagażnika i na wypadek „rutynowej kontroli” pozostawię w domu cały mój arsenał, tzn. cepy, procę wraz z amunicją, oraz tasak, bo mnie o przygotowanie zamachu, albo wręcz zamachowcem okrzykną.

  2. Proponuje szanownym Panom przejechac sie najsampierw przez cala dlugosc Al. Raclawickich, nastepnie udac sie na os. Nałkowskich i podziwiac dziure w jezdni o srednicy 1 metr przy przystanku Wapowskiego, nastepnie przejechac sie ul. Wolska w godzinach szczytu.

  3. Popołudniu będziemy czytać o kolizji limuzyny PAD z BMW ?

  4. … król czekolady szuka rynku zbytu.

  5. LITPOLUKRBRIGADE dobre ‚ a ruscy leja ukraine jak gówniarzy

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce