Prezydent Lublina w nietypowej roli. Udzielał ślubu Mariuszowi Siembidzie

W sobotę prezydent Lublina Krzysztof Żuk podjął się nietypowego zadania. Udzielił bowiem ślubu znakomitemu pływakowi, a obecnie trenerowi Mariuszowi Siembidzie i jego wybrance.

W sobotę w Trybunale Koronnym w Lublinie odbył się ślub Mariusza Siembidy i jego wybranki. Ceremonii przewodniczył prezydent Lublina Krzysztof Żuk. Jak wyjaśnia, rzadko zdarza mu się udzielać ślubów, jednak wczoraj z przyjemnością uczynił wyjątek.

Mariusz Siembida urodził się 21 marca 1975 r. w Puławach. Ukończył VII Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, po czym podjął studia na AWF w Białej Podlaskiej. W latach 1983–1999 reprezentował Lubliniankę. Jest dwukrotnym olimpijczykiem, a także medalistą mistrzostw świata i Europy w pływaniu.

W 1999 roku na mistrzostwach świata w Hongkongu zdobył dwa medale. W 1996 roku z mistrzostw Europy w Rostocku przywiózł dwa złote krążki za pływanie na 50 i 100 m stylem grzbietowym. Reprezentował nasz kraj na igrzyskach olimpijskich w Atlancie i Sydney.

Karierę sportową zakończył w 2003 roku, po czym dwa lata później rozpoczął pracę jako instruktor na prywatnej wyspie Walta Disneya Castaway Cay należącej do Bahamów. W 2015 roku powrócił do Polski. W tym roku został menadżerem sekcji pływackiej AZS UMCS Lublin.

Prezydent Lublina mógł udzielić ślubu będąc z mocy prawa kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Pomimo zatrudniania na to stanowisko innej osoby nie traci swoich uprawnień i może zastępować kierownika w wykonywaniu czynności z zakresu rejestracji stanu cywilnego.

101

102

(fot. Facebook Krzysztof Żuk)
2018-09-30 18:34:54

NA WNIOSEK OSOBY ZAINTERESOWANEJ, MOŻLIWOŚĆ KOMENTOWANIA ZOSTAŁA WYŁĄCZONA.

Zobacz również

7 komentarzy

  1. cenzura na 112!!!

  2. Czyżby interwencja rzecznika prezydenta Lublina?

  3. Kampania pełna parą

  4. artykuł sponsorowany ?

  5. Wow Mariuchu–dlatego komórki nie odbierałeś..wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia i uściski dla Panny Młodej 😉 — SUPER 🙂

  6. Kamopania tak mocno.

  7. Cenzura zadziałała pod artykułem 🙂

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Kiermasz rękodzieła Klubu Twórców Ludowych w Puławach
Kiermasz Produktów Regionalnych w Janowie Lubelskim
Festiwal Folkloru w Janowie Lubelskim
Najbardziej kolorowa impreza zawita do Lubartowa
W Biłgoraju odbędzie się Zlot Kapel Podwórkowych