690 680 960

Prezes Ruchu Narodowego skomentował wyroki w sprawie kontrmanifestacji wobec Marszu Równości w 2018 r. (zdjęcia)

W piątek w Lublinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem prezesa Ruchu Narodowego, członka Rady Liderów Konfederacji Roberta Winnickiego oraz pełnomocnika lubelskiego Ruchu Narodowego Rafała Meklera. Podczas niej zostały skomentowane wyroki sądu, wobec osób biorących udział w kontrmanifestacji do Marszu Równości w 2018 r.

W piątek w Lublinie odbyła się konferencja prasowa z udziałem Roberta Winnickiego oraz Rafała Meklera, przedstawicieli Ruchu Narodowego. Miała ona związek z wyrokami wobec osób biorących udział w kontrmanifestacji w 2018 r., która stanęła naprzeciwko Marszu Równości.

Jak nas poinformowano, Ruch Narodowy sprzeciwia się upolitycznionym i zideologizowanym wyrokom sądów ws. udziału w nielegalnym zbiegowisku. Kilka osób otrzymało wyroki bezwzględnego więzienia za udział w kontrmanifestacji wobec Marszu Równości w 2018 r. Ruch Narodowy udzielił pomocy prawnej blisko 30 osobom oskarżonym o złamanie prawa podczas tego wydarzenia. Większość spraw skończyła się uniewinnieniem. Dwie osoby zostały skazane. Jak uważają przedstawiciele Ruchu Narodowego, bezwzględne więzienie za udział w nielegalnym zbiegowisku to skandal.

– Jako Ruch Narodowy zapewniliśmy pomoc prawną kilkudziesięciu osobom, które zostały zatrzymane w wyniku kontry do tzw. Marszu Równości i do Marszu Promocji Homoseksualizmu. Wielu osobom pomogliśmy, wiele osób jednak dostało wyroki bezwzględnego więzienia bez możliwości zamiany na dozór. Dlaczego nas to oburza? Za strajk kobiet nikt nie został ukarany, jeśli został to były to śmieszne kary, natomiast za udział w kontrmanifestacji do Marszu Równości ludzie mają zasądzone kary po 2-3 miesiące bezwzględnego więzienia – mówił Rafał Mekler.

W sprawie wyroków zabrał głos również Robert Winnicki mówiąc, że kary więzienia, bez możliwości zamiany tego na jakąkolwiek inną formę kary, jest po prostu czymś oburzającym.

– W Polsce przestępcy, czasami recydywiści, aferałowie dostają wyroki w zawieszeniu. w Polsce bardzo łagodnie traktuje się najróżniejsze przestępstwa związane z administracją publiczną. Tymczasem ludzi, którzy decydują się wyrazić swoje obywatelskie nieposłuszeństwo karze się bezwzględnym więzieniem. To jest skandal. To pokazuje skalę patologii. Nasze zarzuty idą w dwóch kierunkach. Pierwszy kierunek to oczywiście wobec skrajnie upolitycznionych sędziów, którzy wydają polityczne i ideologiczne wyroki. Tak to sobie trzeba powiedzieć, że niektórzy sędziowie w Polsce uprawiają ideologię, uprawiają politykę na sali sądowej i biorą rewanż na osobach, których poglądy im się nie podobają – powiedział Robert Winnicki.

Jak zaznaczył prezes Ruchu Narodowego, to co dzieje się w sądach, jest miarą porażki PiS-u w tym zakresie.

– Jeśli chodzi nie tylko o sądownictwo sprawne, bo ono nie jest sprawne (procesy ciągną się latami), ale jest to też sądownictwa cały czas mocno niesprawiedliwe. Żądamy sprawiedliwości, żądamy zaprzestania prześladowań politycznych i ideologicznych w lubelskich sądach – dodał Robert Winnicki.

Prezes Ruchu Narodowego skomentował wyroki w sprawie kontrmanifestacji wobec Marszu Równości w 2018 r. (zdjęcia)

(fot. nadesłane RN)

10 komentarzy

 1. niejestemcebulakiem

  i teraz lawina odwaracania kota ogonem, bo przecież jak to kara więzienia dla osób, które narażały życie jakiegoś tam lgbt? ktoś tam bombę przyniósł, inny rzucał butelkami w głowy i petardami pod nogi, a tam, przecież to tylko taki kuksaniec, wyroki są polityczne. Gdyby jednak to lgbt przyniosło bombę do kościoła na ten przykład, albo wrzucili petardy ludziom pod ławki w kościele, człowieku, dopiero by było, więzienia byłoby za mało, więzienie to byłby łagodny polityczny wyrok, kary śmierci by się domagali, ale że to tylko ataki były wymierzone w homosiów, to nie, mandat 50 zł by wystarczył

  • Ale czytać ze zrozumieniem umiesz? Bo te kary są za udział w kontrmanifestacji. Kwestia bomby to zupełnie inny temat i inne postępowanie.

 2. źle się dzieje

  Nic dodać nic ująć, dzisiaj trudno ufać w bezstronność sądów, które prowadzą walkę z PiS-em za pomocą orzecznictwa. I jeszcze żądają „praworządności”

 3. Można Winnickiego nie lubić, ale trzeba się z nim zgodzić. Sędzia nie może patrzeć jakie poglądy głosi oskarżony. Musi oceniać czyn. Jeśli na 3 miesiace więzienie skazuje kontrmanifestanta wobec Marszu Równości, to ktoś, kto niszczy mienie (np. elewację kościoła podczas manifestacji) powinien dostać rok. Bo nie tylko uczestniczył w nielegalnej manifestacji, ale jeszcze dopuścił się niszczenia mienia. To jest paranoja. Za tego rodzaju „przestępstwa” karą powinny być najwyżej prace społeczne. Przynajmniej społeczeństwo odniosło by z tego jakąś korzyść.

  • Ale baranie malowanie po ścianie to nie narażanie życia i zdrowia

  • skazano 2 osoby: jedna za uszkodzenie ciała rzuconą butelką, 2 za przyniesienie prowizorycznej bomby i innych materiałów pirotechnicznych – faktycznie kur#@ ideologiczne podejście sędziego ….. zastanów się o czym piszesz lub spotkajmy się żebym mógł w ramach swojego poglądu rozbić ci butelkę na głowie i wsadzić petardę w gacie, później możemy się rozejść bo wszak nic się nie stało …….

 4. To ta młodzież co kiedyś na Czubach ganiali z kastetamii ? I na Statoilu się zabijali ? Myślałem że się zaćpali już..

 5. Aj waj to przecież uczciwe sądownictwo, rabin jak powie to wie mimo że i nie

 6. Wyroki to powinni usłyszeć przedstawiciele LGBT za siane terroru ideologicznego

Kursy walut

 • USD 3.9478zł -0.68%
 • GBP 5.0066zł -0.26%
 • EUR 4.3327zł -0.49%
 • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas