Prawo jazdy miał od pół roku, wczoraj stracił je na trzy miesiące

Młody kierowca mercedesa znacznie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Efektem tego była utrata prawa jazdy na trzy najbliższe miesiące.

We wtorek po godzinie 15 policjanci ze Świdnika zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę mercedesa. Mężczyzna jechał przez miejscowość Wola Piasecka z prędkością 127 km/h.

W miejscu tym obowiązująca prędkość wynosi 50 km/h i jest to obszar zabudowany. Za kierownicą pojazdu siedział 19-latek ze Świdnika, który prawo jazdy posiada zaledwie od pół roku. Młodzieniec był trzeźwy.

W związku z popełnionym wykroczeniem policjanci nałożyli na kierowcę mandat karny oraz punkty karne. Ponadto mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. no i dobrze

  2. Jestem za zaostrzeniem prawa, w takich sytuacjach czy kiedy osoba kierowała pod wpływem – tydzień aresztu i pokrycie kosztów parkowania samochodu na parkingu policyjnym. Taki to naród Polacy tylko kijem można nauczyć.

    • Nie tylko Polacy. Jest takie powiedzenie „porządek lubi świat, d**a lubi bat” Kary dla mlodych gniewnych, jeżdżących pomimo zakazu czy pijusow sa smieszne. Ale wybrancy narodu tworzą prawo pod siebie i swoich bliskich.

  3. Kiedyś była taka zasada, że pierwsze przewinienie się daruje. Tm bardziej młodemu kierowcy, który ma prawo się pomylić. W takich przypadkach powinno być pouczenie.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Klimat mazurskich jezior w Opolu Lubelskim, czyli impreza „Szanty i ryby”
Żniwowanie w skansenie: W lnianych strojach i z kosami w dłoniach ruszą do pracy
Pokazy symulatora dachowania oraz wystrzału poduszki powietrznej
Koncert Marcina Stycznia w Parku Dźwięków. Będą też zajęcia o ziołach
Muzyka, leżaki, jedzenie, kawa i napoje: Chillout Festiwal 2021