690 680 960

Prawie pięć godzin działań gaśniczych, siedem zastępów strażaków w akcji. W trakcie akcji gaśniczej zawaliły się ściany, dach i strop (zdjęcia)

Strażacy z terenu powiatu świdnickiego podsumowali działania gaśnicze prowadzone w minioną sobotę w Wierzchowiskach Pierwszych. Doszło tam do pożaru budynku kurnika. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

Do pożaru doszło w minioną sobotę o godzinie 6:40 w miejscowości Wierzchowiska Pierwsze w powiecie świdnickim. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego.

Na miejsce zadysponowano siły i środki z Komendy Powiatowej PSP w Świdniku oraz jednostki OSP z Piask, Bystrzejowic Drugich, Majdanku Kozickiego, Giełczwi, Kozic Górnych, Brzezic i Siedliszczek. Na miejscu strażacy zastali pożar kurnika. Ogień obejmował dach budynku.

Jak relacjonują strażacy, działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu 6 prądów wody w natarciu oraz 2 w obronie, na część nie objętą ogniem i budynki przyległe. Jeden z prądów wody podawany był z podnośnika hydraulicznego, bezpośrednio na dach budynku.

W trakcie gaszenia w części objętej ogniem zawaliły się ściany, dach i strop. Po ugaszeniu pożaru dalsze działania strażaków związane były z rozbieraniem konstrukcji budowlanej oraz dokładnym przelaniu wodą pogorzeliska. W działaniach trwających 4 godziny i 40 minut brało udział 7 zastępów PSP – 17 strażaków oraz 8 zastępów OSP – 35 druhów. Trwa ustalanie okoliczności pojawienia się ognia.

(fot. PSP Świdnik)

5 komentarzy

  1. A gdzie informacja o ewentualnym inwentarzu który mógł ucierpieć w wyniku tego pożaru?

  2. Jaka szkoda całkowita? Góra 50%, tyle mogę napisać do protokołu.

  3. Fotowoltaika była…

  4. Przyczyna leży wyraźnie na drugiej fotografii.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas