690 680 960

Pracownicy Urzędu Miasta Lublin przyjechali dziś do pracy rowerami i hulajnogami (zdjęcia)

To dosyć nietypowy widok, tyle rowerów i hulajnóg pod Urzędem Miasta Lublin. Jak się okazuje, pracownicy urzędu przyjechali dziś do pracy na jednośladach w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

42 komentarze

 1. super czad. tylko jak do prcay dojechać np z felina do centrum
  ze sławina do centrum itp
  brak ścieżek

  • Jeżeli nie ma „ścieżek ” to ruchu pojazdów (czyli także rowerów) służy jezdnia. Niewiele (zaledwie kilka) jest w Lublinie dróg z zakazem ruchu rowerem.

  • Jaki problem ze Sławina dojechać? Wzdłuż Solidarności masz DdR, aż do Sikorskiego. Dalej masz ulicę Północną, jako alternatywę dla Solidarności. Możesz także Warszawską i Racławicką – wtedy to wychodzi ze 3-4 kilometry.
   Z Felina masz DdR niemal wzdłuż całej DMM.

  • Samochodem 100km/h po mieście latasz (czyli wbrew przepisom), bo taki jesteś mistrz kierownicy, a rowerkiem się już boisz jechać jezdnią, choć jest to prawidłowy sposób poruszania się? Co tu jest nie tak!

   • No i zapomniałem o jeszcze jednym. Masz 8-cioro dzieci do rozwiezienia po szkołach, przedszkolach i szpitalach, a po drodze jeszcze zawieźć pralkę do naprawy i kupić węgiel na zimę.

 2. Krystyna z Atlantydy

  Z zapartym stolcem czekamy aż w ogóle nie przyjadą do pracy, bo ich zbędne etaty zostaną zlikwidowane.

 3. Jak zwykle wszystko na nie.Wszystko be.Ludziska,opamiętajcie się ! Jad i agresja na każdym kroku.Gdyby przyjechali konno,albo przyszli na piechotę,to też było by źle.Lubelskie stowarzyszenie malkontentów w akcji.

  • Takie forum. Tacy ludzie. Dziwna i niezrozumiała jest ta nienawiść w naszym społeczeństwie do innych osób. Jaki jest tego powód? Chciałbym poznać. Jednak po „takich ” rozmówcach nie ma co oczekiwać sensownej odpowiedzi.

  • A co jest w tym akurat pozytywnego? Co? Rzecznikiem ratusza jesteś?

   • A c o w tym jest takiego, że trzeba biadolić?

   • Pozytywne jest np. to, że kilkanaście gruzów mniej będzie zalegało na jezdniach, chodnikach w centrum miasta. Czyli więcej przestrzeni w mieście będzie można przeznaczyć na skwery, ławki, zieleń, place zabaw, itp. a nie na miejsce na którym przez większość doby stoi samochód.

 4. Pani Krysiu pijemy kawkeeee??

 5. A czym jeżdżą ci urzędnicy poza tym jednym dniem w roku?

 6. Czy ktoś wie ilu urzędników jest zatrudnionych w UM Lublin?

 7. Zakaz poruszania się po deptaku rowerami to widac nie obowiązuje wszystkich, tak samo jak nowe przepisy zabraniające jazdy hulajnoga po deptaku.

 8. Super. Urzednik zrobił coś dobrego. Gdyby tak w max15 min załatwic tam sprawe a nie od pokoju do pokoju a i jeszcze opłata urzędowa. Zaśmiecili deptak dla foto raz do roku dla foto i tyle.

 9. I jakie doznania?
  Zobaczyli absurdy może swoich lub kolegów czy koleżanek decyzji i projektów?

 10. I pomyśleć, ze każdy z nich następnego dnia przyjedzie swoim autem i dziwta się, ze brakuje miejsc parkingowych… jakby tak każde z urzedasow przyjeżdżał autobusem to było by mniej korków na 3 maja, lubartowskiej itp.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Turobińska Gala Folkloru i Disco Polo
Chór Cordi Est z Łęcznej obchodzi jubileusz. Z tej okazji zaplanowano uroczysty koncert
Wystawa fotografii UROCZY LUBLIN
Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich w Nałęczowie
Jarmark Jagielloński z nową nazwą. Od dziś Miasto Lublin zaprasza na Festiwal Re:tradycja!