Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pracowity czwartek biłgorajskich strażaków

Niezwykle pracowity poranek mieli wczoraj strażacy z Biłgoraja. Od rana osiem zastępów walczyło z pożarem tartaku, potem z pożarem w domu jednorodzinnym.

W czwartek tuż po godzinie 6 rano w miejscowości Długi Kąt w gminie Józefów wybuchł pożar w zabudowaniach należących do tartaku. Ogień pojawił się w jednej z suszarni, w której składowane było drewno. Po przyjeździe na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej, budynek cały objęty był ogniem. Do pomocy skierowano kolejne zastępy strażaków z okolicznych miejscowości.

Pomimo szybkiej akcji gaśniczej spłonęły dwie suszarnie drewna oraz znajdująca się obok kotłownia. Strażacy uratowali pozostałe budynki. W akcji gaśniczej brało udział osiem zastępów straży pożarnej, 2 PSP z Biłgoraja oraz 6 OSP z terenu powiatu, łącznie 49 strażaków. Działania zakończone zostały po ponad czterech godzinach. Jak wstępnie ustalono, przyczyną wybuchu pożaru była nieszczelność przewodu kominowego. Straty wywołane pożarem oszacowano na ok. 50 tys. złotych.

Gdy strażacy powrócili do jednostek, dostali kolejne zgłoszenie. Przy ulicy Myśliwskiej w Biłgoraju miało dojść do pożaru domu jednorodzinnego. Na miejsce wysłano dwa zastępy straży pożarnej, po przyjeździe na miejsce okazało się, że zapaliły się sadze w kominie. Tym razem nie doszło do poważniejszego zagrożenia i szybko poradzono sobie z ugaszeniem ognia.

(fot. lublin112)
2014-02-21 20:35:06

2 komentarze

  1. Dlaczego lublin112 pisze o byle zadrapaniu zderzaka a o wypadku wczoraj wieczorem na Krasnickiej gdzie byli ranni, zablokowane pasy jezdni i 2 wozy straży ni słowa.?

    • Gdybyś nas poinformował o wypadku to zrobilibyśmy materiał, zdjęcia i wideo… ale po prostu o nim nie wiedzieliśmy… pozdrawiamy

Z kraju