690 680 960

Kamionka: Pościg za pijanym kierowcą bez uprawnień

Ponad 1 promil alkoholu miał kierowca opla, który uciekał przed policjantami. Swoją jazdą stwarzał nie tylko zagrożenie dla innych kierowców, ale także trójki pasażerów, których wiózł. Po krótkim pościgu został zatrzymany, a wszystko nagrała kamera policyjnego videorejestratora.

– Do pościgu doszło w piątek wieczorem w Kamionce. Patrolujący ulicę miejscowości nieoznakowanym radiowozem policjanci z lubartowskiej drogówki zauważyli opla, który w terenie zabudowanym jechał blisko 90 kilometrów na godzinę. Kiedy chcieli zatrzymać pojazd do kontroli jego kierowca nie reagując na dawane mu sygnały świetlne i dźwiękowe przyspieszył i rozpoczął ucieczkę. Z dużą prędkością uciekał najpierw ulicami miejscowości, a następnie polną drogą przez las, gdzie próbował nieskutecznie zgubić ścigających go policjantów. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Kierowcą opla okazał się 21–letni mieszkaniec gminy Kamionka – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie sierż. szt. Grzegorz Paśnik.

Badania wykazały, że był pod wpływem nieco ponad 1 promila alkoholu. Nigdy nie miał prawa jazdy. Razem z nim autem podróżowały dwie koleżanki i kolega.
Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości oraz szereg popełnionych wykroczeń drogowych.

Grozi mu do 2–lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

2014-02-22 10:09:13
(fot. wideo KWP Lublin)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.3742zł 1.7%
  • GBP 5.3417zł 0.85%
  • EUR 4.6911zł 0.2%
  • CHF 4.7623zł 1.39%

Polub nas