Gdzie pożyczyć 1000 złotych?

Przełom roku to dla nas najczęściej czas zwiększonych wydatków. W okresie świątecznym kupujemy choinkę, ozdoby i prezenty, suto zastawiamy stół. Na sylwestra stroimy się bardziej elegancko, idziemy na bal albo organizujemy imprezę w domu.

Ferie to z kolei pora wyjazdów dla nas i dla naszych dzieci. I wreszcie walentynki, podczas których robimy przyjemność najbliższej nam osobie. Wszystko to trzeba jakoś sfinansować. Jak? Odpowiedź jest naprawdę prosta – bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty szybkich pożyczek. Wszystkie możliwości można przeanalizować, sprawdzając na przykład chwilówki online na chwilovka.pl.

Koszty, koszty, koszty

Wydawanie kwot niejednokrotnie znacznie przekraczających nasz budżet rozpoczynamy przed świętami Bożego Narodzenia. W roku 2016 przeciętna rodzina wydała na przygotowania świąteczne średnio 1500 złotych. Po świętach przychodzi czas na sylwestrowe szaleństwa. Przygotowania do tej jedynej nocy w roku są również kosztowne, w ubiegłym roku wydaliśmy na nie średnio między 700 a 800 złotych. W zależności od regionu Polski mamy od dwóch do czterech tygodni oddechu i nadchodzą ferie zimowe.

Ich koszt zależy od formy wypoczynku, jaką wybierzemy dla dzieci. Zimowiska w kraju kosztują od 1000 do 1500 złotych. Wyjazdy zagraniczne, nastawione przede wszystkim na sporty zimowe, to koszt od 1100 do 2500 złotych. Ferie w mieście i półkolonie tematyczne wiążą się z wydatkiem rzędu 500−700 złotych. Średnio na ferie wydajemy ponad 2000 złotych. Ukoronowaniem dwóch miesięcy zwiększonych wydatków są walentynki, które obchodzi ponad połowa Polaków. Ubiegły rok był rekordowy, jeżeli chodzi o wydatki na prezenty. Wyniosły one średnio ponad 100 złotych.

Skąd na to wszystko wziąć pieniądze?

Najważniejszą rzeczą przed zaciągnięciem pożyczki jest oszacowanie, jakiej kwoty będziemy potrzebować. Z jednej strony musimy zastanowić się, na jakim poziomie chcemy świętować, z drugiej warto zdecydować się nie na kwotę, która da nam możliwość zrealizowania wszystkich zachcianek, tylko na taką, która pozwoli uniknąć niechcianych problemów finansowych w przyszłości.

Ile pieniędzy możemy pożyczyć?

W pierwszej kolejności musimy spojrzeć na nasz budżet, a następnie dopasować wnioskowaną kwotę do naszych możliwości. Trzeba dokonać bilansu wpływów i wydatków, pamiętając jednocześnie o tym, że w następnym miesiącu do wydatków dojdzie spłata pożyczki. Jeżeli spłata miałaby odbyć się kosztem niezapłaconych rachunków albo braku pieniędzy na zakupy żywnościowe, pożyczamy mniej, niż planowaliśmy.

Jak wybrać dobrze?

Gdy znamy już kwotę, jaką chcemy przeznaczyć na nasze wydatki, następnym krokiem jest zainteresowanie się rankingiem chwilówek na chwilovka.pl. Na jego podstawie powinniśmy wybrać solidnego pożyczkodawcę. Należy dokładnie przeanalizować warunki umowy. Proponowane przez pożyczkodawcę koszty udzielenia pożyczki porównać z innymi ofertami. Często okazuje się, że warto poczekać dłużej na przelew, jeżeli dzięki temu możemy znaleźć ofertę o kilkadziesiąt złotych tańszą. Gdy wybierzemy odpowiednią firmę, wypełniamy wniosek online i po kilkunastu minutach cieszymy się dodatkowymi środkami na koncie.

Artykuł reklamowy

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8734zł 0.07%
  • GBP 5.0766zł 0.58%
  • EUR 4.5877zł 0.02%
  • CHF 4.2714zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach