Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pozostałości z czasów II wojny światowej w wykopie na zamojskim osiedlu

Wczoraj podczas prac ziemnych na jednym z zamojskich osiedli natrafiono na pozostałości z czasów II wojny światowej. Teren zabezpieczali policjanci, zaś niebezpieczne przedmioty zabrał patrol saperski.

W piątek policjanci z Zamościa otrzymali zgłoszenie o tym, że podczas prac budowlanych na jednym z zamojskich osiedli natrafiono na pozostałości z czasów II wojny światowej.

Przedmioty leżały w wykopie na głębokości około 3 metrów. Jak się okazało robotnicy natrafili na skorodowaną lufę i zamek karabinu, granat ręczny oraz kilkadziesiąt sztuk amunicji do karabinu.

Mundurowi zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznych przedmiotów. Na miejsce skierowano również patrol saperski z jednostki wojskowej w Chełmie, który zajął się neutralizacją znalezionych w ziemi pozostałości prawdopodobnie z czasów wojny.

(fot. Policja Zamość)

2 komentarze

  1. Wiecej.propagandy jak realnego.zagrozenia wystarczylo tylko.zabrac granat i amunicje i.po klopocie

  2. W Polsce panuje wszechobecna paranoja i poczucie zagrożenia. Wpajane bez przerwy przez media bzdury skutkują tym że wszyscy normalni i myślący ludzie są zaangażowani w tracenie czasu i pieniędzy na zbędne i przesadzone zabezpieczenia dosłownie wszędzie. Głupota niektórych osobników kosztuje nas wszystkich mnóstwo czasu i pieniędzy, ale kogo to obchodzi. barany zobaczą pustą łuskę po pocisku i będą saperów wzywać.

Wiadomości z info112