690 680 960

Pożegnalny koncert Budki Suflera odbędzie w Lublinie -„Memu Miastu na do widzenia”

Za dwa tygodnie na Placu Zamkowym w Lublinie odbędzie się wyjątkowy koncert. Budka Suflera chce się nim pożegnać z mieszkańcami miasta, które nierozerwalnie związane jest z tą znaną wszystkim grupą.

„Memu Miastu na do widzenia” taką nazwę będzie miał pożegnalny koncert Budki Suflera, który zostanie zorganizowany na Placu Zamkowym w Lublinie. Dzisiaj w lubelskim Ratuszu ujawniono szczegóły tego wydarzenia. Koncert choć pożegnalny, nie będzie ostatnim który grupa zagra dla publiczności, jednak z pewnością jedynym tak dużym i dla lubelskiej, czyli własnej publiczności. Będzie miał sentymentalny i uroczysty charakter. Obok Budki wystąpią m.in. Federacja czyli Lubeslka Federacja Bardów, Piotr i Wojciech Cugowscy, Ray Wilson oraz ukraiński zespół Sky.

O tym jak mocne są więzi zespołu z Lublinem wyjaśniał m.in. Tomasz Zeliszewski, perkusista Budki Suflera – Kontekst naszych związków z Lublinem jest nieporównywalnie wiekszy niż powszechnie się uważa. To miasto miało nas, my mieliśmy te miasto. Tu są nasze korzenie. Dla nas to bardzo ważny moment, sam koncert będzie dość obszerny. Chcemy zaprezentować siebie samych według receptury środowiska lubelskiego, stąd lista naszych gości i dobór repertuaru nie są przypadkowe – tłumaczył Zaliszewski. Lubelski występ grupy będzie zaś jednym z wielu na pożegnalnej trasie koncertowej zespołu, która zakończy się pod koniec roku.

Budka Suflera nieodłącznie kojarzy się z Lublinem zaś Lublin z Budką Suflera podkreślano wielokrotnie. – Jest bez wątpienia niepodważalnym i jednym z największych ambasadorów Lublina. Na jej dorobku muzycznym wychowało się wielu Polaków, ja również i mam go w sercu do dzisiaj. Przed nami uroczysty i ostatni koncert zespołu w naszym mieście, – dodał Krzysztof Żuk, Prezydenta Miasta Lublina.

Koncert „Memu Miastu na do widzenia” odbędzie się 18 września, plac Zamkowy, godzina 18:00. Co ważne wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny. Organizatorzy jak i muzycy z Budki Suflera liczą, że przybędą na niego tłumy mieszkańców miasta jak i regionu.

(fot. UM Lublin)
2014-09-04 18:43:24

5 komentarzy

  1. Wow napewno będzie super nie można tego koncertu opuścić :)))

  2. No wiecie co taki koncert w srodku tygodnia zamiast w piątek,sobotę lub niedziele. Nie wierzę!!!

  3. No wiemy kampania wyborcza się zaczyna włodarz miasta wyasygnował z naszych podatków 300.000 to trzeba iść jak zapraszają.Cyt, za KL „Podczas występu zaproszeni artyści wykonają piosenki z repertuaru Budki, bądź zaśpiewają je razem z Suflerami. Koncert organizuje Urząd Miasta. Jego łączny koszt to 370 tys. zł.” to chyba znaczy za darmo.

  4. budka suflera to jeden z najlepszych zespołów szkoda ze kończą słucham ich od dziecka a mam 42 lat wielki szacun „ratujmy co sie da” bo takich nastepców niema

  5. szkoda że nie będzie już Budki Żal bo będzie ich brak chciał bym żeby zagrali jeszcze raz w Lublinie

Kursy walut

  • USD 4.5111zł 0.02%
  • GBP 5.4497zł -0.08%
  • EUR 4.6884zł -0.23%
  • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…