690 680 960

Pozbądź się elektrośmieci. Kolejna zbiórka w Lublinie

Jak co miesiąc, w sobotę w Lublinie odbędzie się zbiórka elektrośmieci. Mniejsze będzie można przynieść do punktów zbiórek a po większe zamówić transport.

W każdą ostatnią sobotę miesiąca odbywają się w Lublinie zbiórki elektrośmieci. Mieszkańcy miasta mogą bezpłatnie pozbyć się starego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Na terenie Lublina będzie się znajdowało sześć punktów, gdzie każdy może oddać stare, zużyte czy też niepotrzebne sprzęty. W godzinach od 9 do 14 będą one zlokalizowane na parkingach marketów: Obi przy ul. Chemicznej, Tesco przy ul. Orkana, E.Leclerc ul. Turystycznej i ul. Zana, Real ul. Chodźki a także przed wejściem do Ogrodu Botanicznego UMCS od strony ul. Willowej.

Osoby, które chcą się pozbyć dużych gabarytowo urządzeń, takich jak np. lodówki, pralki czy kuchenki elektryczne mogą zamówić ich odbiór. Wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl i wypełnić internetowy formularz. Następnie sprzęt trzeba przygotować, czyli odłączyć od instalacji wodnej czy też elektrycznej a we wskazanym terminie zostanie on zabrany.

Dzięki uczestnictwu Lublina w ogólnopolskim programie „Moje miasto bez elektrośmieci” w zamian za zużyty sprzęt, wydawane będą kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu ich szkołom biorącym udział w programie, będą one przeliczane na punkty. Różniej placówki oświatowe mogą wymieniać je na pomoce edukacyjne. Wszystkie elektrośmieci mieszkańcy Lublina oddają całkowicie za darmo.

(fot. archiwum)
2015-07-24 21:57:11

5 komentarzy

  1. a czy można również wziąć za darmo sprzęt z takiej zbiórki, jeśli znajdzie się coś, czego akurat ktoś potrzebuje?

  2. Też chciałbym wiedzieć

  3. Elektrośmieci to ten syf co sprzedają teraz w Media i marketach. Dwa lata i śmietnik.

Kursy walut

  • USD 4.3252zł -0.24%
  • GBP 5.3505zł -0.34%
  • EUR 4.7076zł -0.35%
  • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas