Niedziela, 19 maja 202419/05/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar w Szpitalu Kolejowym. Na szczęście to tylko ćwiczenia

W piątek w Szpitalu Kolejowym w Lublinie wybuchł Pożar. Było wielu rannych, ewakuowano również pacjentów.

W piątek w lubelskim Szpitalu Kolejowym Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego we współpracy ze służbami ratunkowymi przeprowadziło symulację zagrożenia pożarowego. Scenariusz ćwiczeń przewidywał pożar na ostatnim piętrze budynku, w wyniku którego wiele osób, zarówno z personelu jak i pacjentów doznało licznych obrażeń ciała. Trzeba było również ewakuować wszystkich przebywających w zagrożonym rejonie.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie gotowości oraz usprawnienie współpracy służb ratunkowych na wypadek zagrożenia. Jak wyjaśniali nam strażacy, cała akcja została przeprowadzona bardzo sprawnie, nawet pomimo wielu nieprzewidzianych sytuacji, których nie było w scenariuszu, i zakończyła się pełnym sukcesem.

Zadowolony z przebiegu ćwiczeń był również mgr Karol Tarkowski, Dyrektor Okręgowego Szpitala Kolejowego w Lublinie -Personel jak i wszystkie służby kryzysowe były w stanie sprawnie podjąć i przeprowadzić sprawną akcję ratunkową. Pożary może nie są zbyt częstym zjawiskiem w szpitalach, jednak zdarzają się sytuacje, gdy podobną akcję trzeba przeprowadzić, po telefonie o podłożonym ładunku wybuchowym i przygotowując dzisiejsze ćwiczenia również o tym myśleliśmy- tłumaczył dyrektor.

(fot. lublin112)
2013-11-29 11:24:33

Komentarze wyłączone