690 680 960

Pożar w szkole w Leszkowicach

Pali się szkoła w Leszkowicach – taki dramatyczny telefon odebrał dyżurny straży pożarnej. Natychmiast zadysponował na miejsce strażaków z najbliżej położonych jednostek.

We wtorek, kilka minut po godzinie 9, w Szkole Podstawowej w Leszkowicach wybuchł pożar. Zapalił się kocioł grzewczy na olej opałowy znajdujący się w kotłowni budynku.
Natychmiast po zauważeniu ognia nauczyciele przystąpili do ewakuacji uczniów, których wyprowadzono z budynku na szkolne boisko. Już po chwili na miejsce zdarzenia przybyły jednostki straży pożarnej z jednostek OSP z gminy Ostrówek.

Jako pierwszy pojawił się zastęp strażaków z OSP z Ostrówka, który przystąpił do akcji gaśniczej. Po kilku minutach ich działania wsparte zostały przez zastępy z jednostek OSP z Tarkawicy, Leszkowic i Dębicy. Na miejsce przyjechali także strażacy z PSP w Lubartowie. Po blisko godzinnej akcji niebezpieczeństwo zostało zażegnane.

Tak wyglądały coroczne ćwiczenia strażaków z gminy Ostrówek, które we wtorek przeprowadzono w Szkole Podstawowej w Leszkowicach. Miały one na celu sprawdzenie gotowości bojowej strażaków OSP.

-Podczas takich ćwiczeń mamy możliwość wyeliminowania pojawiających się błędów, poprawy własnych umiejętności i zdobycia doświadczenia. Mimo, że to tylko ćwiczenia, to zaangażowanie ochotników jest zawsze na najwyższym poziomie -podsumował akcję Wójt Gminy Ostrówek – Krzysztof Karczmarz.
null
null
null

null
null
null
(fot. Krzysztof Karczmarz – Wójt Gminy Ostrówek)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas