690 680 960

Pożar traw w rejonie szpitala przy ul. Chodźki (zdjęcia)

Jak informują nas Czytelnicy w rejonie szpitala przy ul. Chodźki płoną trawy. Doszło do dużego zadymienia, na miejsce jedzie straż pożarna.

Alarmujecie nas o pożarze trwa w rejonie szpitala przy ul. Chodźki. W pobliżu budynków placówki medycznej płoną trawy na nieużytkach. Gęsty dym widoczny jest z kilku kilometrów. Ogień pojawił się w bliskim sąsiedztwie lądowiska dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Na miejscu pracują strażacy. To kolejny dzisiaj tego typu pożar w regionie. Bezmyślność osób, które podpalają trawy doprowadza do strat w ekosystemie, ale jest przede wszystkim zagrożeniem dla budynków znajdujących się w pobliżu oraz zaparkowanych pojazdów.

Jak ustaliliśmy ogień niebezpiecznie zbliżył się do lądowiska dla śmigłowców LPR, zagrożone są elementy jego infrastruktury.

 

(fot. nadesłane Artur, Jakub, Marta, Sylwia, Michał – dziękujemy!)

16 komentarzy

 1. jaki idioa podpala trawy w okolicach dwóch mega szpitali i stacji paliw….za cos takiego to kilka lat i pokrycie kosztów akcji

  • kara śmierci
   a za jazdę po mieście 100km/h podwójna kara śmierci, bo zagrożenie dużo większe

   • Weź Ty stul jadaczkę bo niedobrze się tu wszystkim na L112 robi jak czyta si ę te Twoje idiotyczne wypociny. Tyle niewinnych ludzi zabrał allah na Haiti , dlaczego nie zabrał jeszcze jednego pajaca pt. Franio , tacy wdzięczni byśmy byli.

   • kierowca bombowca

    A dla jeżdżących 50 i tworzących korki , na co drugiej ulicy powinna stać 100 tonowa prasa i taką zawalidrogę jebudup wprasować w asfalt , jakie wtedy życie było by piękne.

    • jeżdżę 50 bo z dwójką dzieci, umiem i mam możliwość jeździć szybciej jednak muszę dookoła i cały czas uważać na „kierowców” takich jak Ty, którzy przepisy mają za nic, czytamy potem o bombowcach na tym portalu, jakie życie byłoby piękne gdyby nie było takich patafianów

 2. głupota ludzka nie zna granic

 3. Gdyby na jesieni były zrobione porządki , dziś nie byłoby co podpalać.
  Dać ludziom do pracy za czynsz , czy inne zaległości do odpracowania , miasto będzie czyste , ludzie zadowoleni i podpalacze nie będa mieli co podpalać.

  • Masz rację bo zarząd miasta nie radzi sobie z utrzymaniem bieżącego porządku na niezabezpieczonych terenach. To samo będzie na zdziczałych górkach czechowskich gdzie grupa nawiedzonych nie chce żeby zagospodarować je zgodnie z wielkomiejską urbanistyką

   • zbyt delikatnie to ujmujesz… trzeba być psycholem, zbokiem, żeby nie chcieć jakże pięknej, romantycznej betonowej urbanistyki, gdzie można okno w okno godzinami podglądać co robi somsiad, gdzie nie będzie przeszkadzać to cholerne świeże powietrze od którego spać się chce i ptaszyska nie będą darły mordy bo ich miejsce jest w lesie. Miejmy nadzieję że wyjdzie jak zawsze i będą woleli zapłacić karę niż robić jakiś park bo te cholerne ptaszyska brudzą mi passata.

 4. Niestety, ale płonące trawy przed DSK to stały wiosenny krajobraz w tym miejscu. Podobnie jak dawny poligon. Pamiętam od dziecka. Kiedyś widziałem nawet uciekające kuropatwy.

 5. Lublin zadymiony jak wtedy kiedy Majdanek ”pracował”.

 6. W dniu dzisiejszym wracając z pracy jak co dzień przez rondo 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty A, a później przez rondo Kamińskiego- ok godziny 16:45 nic nie zauważyłem patrząc na wprost zmęczony. Ale mijając rondo Kamińskiego w kierunku Choiny w lusterkach wstecznych ukazał mi się niesamowity blask pożar, i kłęby dymu, aż nie dowierzałem… jak na takiej małej przestrzeni można coś takiego zrobić?
  Mam nadzieję że monitoring ze stacji BP , siedziby Orange i Urzędu Skarbowego na coś się przydadzą, bo to są kpiny…

 7. Turysta- ten tekst o Majdanku -podoba mi się :-))

Kursy walut

 • USD 4.3467zł -0.57%
 • GBP 5.3385zł -0.33%
 • EUR 4.6888zł -0.2%
 • CHF 4.7154zł -0.03%

Polub nas