Poniedziałek, 15 kwietnia 202415/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pożar skrzynki elektrycznej na klatce schodowej. Interweniowali strażacy

Wczoraj wieczorem w jednym z budynków wielorodzinnych w Hrubieszowie doszło do pożaru. Ogniem objęta była skrzynka licznikowa na klatce schodowej.

Do pożaru doszło wczoraj około godziny 22:30. Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie otrzymało zgłoszenie o pożarze skrzynki elektrycznej w budynku wielorodzinnym przy ulicy 3 Maja w Hrubieszowie.

Na miejscu interweniował jeden zastęp straży pożarnej, policja oraz pogotowie energetyczne. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar przyłącza licznikowego w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.

Pracownicy Zakładu Energetycznego odłączyli zasilanie na całym osiedlu. Działania straży polegały na ugaszeniu tlących się resztek plastiku gaśnicą śniegową. Lokale mieszkalne przewietrzono i sprawdzono detektorem tlenku węgla.

Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano wstępnie na 5 tys. złotych. Interwencja służb trwała nieco ponad godzinę.

(fot. PSP Hrubieszów)

Jeden komentarz

  1. Zwarcie instalacji – jakiś pan elektryk zapewne nie przykręcił kabelków z właściwą starannością i poluzowany kabelek się przegrzewał i w końcu zapalił 😉

Z kraju