Pożar lasu w Kocudzy: Kilkudziesięciu strażaków walczy z ogniem

13 samochodów i kilkudziesięciu strażaków bierze udział w akcji gaszenia pożaru lasu na torfowisku w okolicy wsi Kocudza w powiecie janowskim.

Straż pożarna o pożarze lasu w okolicach wsi Kocudza Dolna została powiadomiona przed godziną 16-tą. W pierwszej chwili na miejsce zostało wysłanych pięć zastępów straży pożarnej. Jednak po przyjeździe na miejsce okazało się, że płonie las i torfowisko na obszarze około 4 hektarów. Ze względu na wielkość pożaru, oraz bardzo trudne warunki gaszenia, gdyż cały obszar gdzie wybuchł pożar, jak i okolica jest bagnista co znacznie utrudnia dojazd ciężkiego sprzętu, wezwano na pomoc kolejne zastępy strażaków.

W chwili obecnej z ogniem walczy już 13 zastępów Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej, łącznie jest to kilkadziesiąt osób. Działania są niezwykle utrudnione, trzeba rozwijać bardzo długie linie gaśnicze ze względu na podmokły teren, z pewnością akcja szybko się nie skończy- poinformowali nas strażacy. Dogaszanie może potrwać jeszcze kilka godzin jak nie dłużej.

Obecnie jest jeszcze za wcześnie by wyciągać jakiekolwiek hipotezy co do przyczyn pojawienia się ognia- dodali strażacy.

(fot. lublin112-zdjęcie ilustracyjne)
2013-08-30 21:02:40

Komentarze wyłączone

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach
Seans filmowy pod chmurką na Placu Wolności