Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

Powstaną kolejne drogi dla rowerzystów. To realizacja zadań z Budżetu Obywatelskiego

W drugiej połowie roku mają być gotowe dwie kolejne ścieżki rowerowe na terenie Lublina. Ich łączna długość wyniesie 1 km. O ich budowę od dawna apelują cykliści.

Miasto rozpoczęło poszukiwanie firm, które na terenie Lublina zbudują nowe ścieżki dla rowerzystów. Pierwsza z nich powstanie wzdłuż al. Solidarności na odcinku od wjazdu do PZM do ul. Prusa.

Zadanie to będzie realizowane wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym, który na tym samym odcinku zaplanował przebudowę chodnika. Projekt zakłada wykonanie chodnika o długość około 180 m oraz ścieżki rowerowej o długości około 260 m. Do tego dochodzi przejazd dla rowerów przez ul. Prusa, co wiąże się z przebudową sygnalizacji świetlnej.

Druga ścieżka rowerowa ma się znaleźć przy ul. Cukrowniczej. Zostanie ona poprowadzona od boisk treningowych przy Arenie Lublin i połączy się z istniejącą ścieżki za mostem na Bystrzycy. Docelowo powstanie łącznik o długości około 200 m i szerokości ponad 4 m. Chodnik z kostki brukowej będzie miał szerokość 2 m, a ścieżka z asfaltu 2,5 m. Od strony parkingu przewidziano wygodny wjazd dla rowerzystów na jezdnię.

Obie inwestycje są realizacją projektów Budżetu Obywatelskiego. Miasto wymaga, aby zostały zrealizowane w ciągu 4 miesięcy od daty podpisania umowy. Oznacza to, że cykliści powinni z nich skorzystać w drugiej połowie roku. Jak wyjaśniają urzędnicy, w tym roku zaplanowano również opracowanie dokumentacji projektowej dla kolejnych dwóch dróg dla jednośladów. Pierwsza ma się zaczynać od ronda Honorowych Krwiodawców, biec wzdłuż al. Warszawskiej do Skansenu. Druga na ul. Abramowickiej od ul. Głuskiej do pętli trolejbusowej w rejonie ul. Sadowej.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)

8 komentarzy

 1. Русский тролл

  Przykra wiadomość.

 2. 200m+260m=1km. Szacun

  • Prosimy czytać całość a nie wyrywkowo ;). Zwłaszcza końcówkę tekstu…

 3. Mają rozmach ***! Na takim kilometrażu nie zdąże zahamować jak wsiąde na rower.

 4. To nic nie da. Lubelskie bezmózgi i tak będą jeździć po jezdni mino tego, że droga dla rowerów jest obok.

  • Ejże, przecież ścieżka jest przy chodniku po lewej stronie, a rowerzysta jedzie w prawo, więc będzie jechał ukicą i już. Niestety wiedza o tym, jak należy poruszać się po ścieżce, ulicy, albo pasie rowerowym nie jest powszechnie znajoma.

 5. A Zemborzycka?! Tam też by wypadało od zalewu przedłożyć do Kunickiego jakoś …i do istniejącej na dywizjonu ścieżki….

Wiadomości z info112