Środa, 21 lutego 202421/02/2024
690 680 960
690 680 960

Powiadomił o ładunku wybuchowym w samolocie. Wpadł w ręce policjantów po kilku miesiącach

Kryminalni z Chełma zatrzymali mężczyznę, który odpowie za przekazanie fałszywej informacji o ładunku wybuchowym w samolocie. 60-latkowi grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W środę policjanci z Chełma zatrzymali mieszkańca gminy Siedliszcze, który odpowiedzialny jest za telefoniczne przekazanie fałszywej informacji o podłożeniu ładunku wybuchowego w samolocie.

Do tego zdarzenia doszło na początku grudnia 2019 r. 60-latek przekazał na telefon alarmowy 112 Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego informację, że niebezpieczny ładunek znajduje się na pokładzie samolotu lecącego z lotniska Kraków Balice do Londynu.

Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie i po kilku miesiącach udało się ustalić i zatrzymać wytypowanego do tej sprawy mężczyznę. Dzisiaj 60-latek zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty. Policjanci wystąpią też o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 8, wysoka grzywna i pokrycie kosztów działania służb w związku wszczętym alarmem.

(fot. Policja Chełm)

6 komentarzy

 1. Może chodziło mu o jakiś inny samolot.
  Ten co latał wczoraj nad Lublinem ?

 2. Rozum zwykle przychodzi z wiekiem, ale czasem wiek przychodzi sam.

  • Czasem też wieko samo przychodzi, a wtedy to już nawet i rozum do niczego niepotrzebny.

 3. Niezidiociały mimo bulu

  stary cap a zachowuje sie jak obszczymurek – powinien zapłacić za wszystkie koszty – dla przykładu jak by inni chcieli naśladować .

 4. Ludzie, dajcie sobie na luz. Schizofrenia nie jest łatwą chorobą..

 5. Jeszcze karać tych co wzywają slozby ratunkowe jadąc samochodem i nie zatrzymując się nie zapytajac czy ktoś rzeczywiście potrzebuje pomocy tylko dzwonią. A gdy przyjeżdża karetka okazuje się że w miejscu wezwania nie ma nikogo a dzwoniący delikwent już jest w domu czy na zakupach

Z kraju

Polityka i społeczeństwo