Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Poważny wypadek w zakładzie przetwórstwa owoców. Interweniował śmigłowiec LPR (zdjęcia)

Wczoraj wieczorem w zakładzie przetwórstwa owoców w Klementowicach doszło do poważnego wypadku. Poszkodowany mężczyzna z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 19 w zakładzie przetwórstwa owoców w Klementowicach w gminie Kurów w powiecie puławskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że jeden z pracowników został wciągnięty przez rozdrabniacz.

Na miejscu interweniowała straż pożarna z Puław, Kurowa i Karmanowic, zespół ratownictwa medycznego, policja, a także zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po przybyciu na miejsce okazało się, że mężczyzna wykonujący prace przy maszynie chciał popchnąć owoce. W pewnym momencie mechanizm urządzenia wciągnął mu jedną nogę. Współpracownicy widząc, co się dzieje, wyłączyli maszynę i powiadomili służby ratunkowe.

Strażacy przy pomocy narzędzi hydraulicznych przez kilkadziesiąt minut uwalniali poszkodowanego mężczyznę, który następnie z poważnymi obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala w Lublinie. Policjanci oraz pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy ustalają szczegółowe okoliczności tego nieszczęśliwego wypadku.

(fot. OSP Karmanowice)

7 komentarzy

  1. Szczotka, kijek obok… a ile by to zmieniło…

  2. jak widac lepeij se reka w du..e wlozyc

  3. Nogą owoce ? Smacznego

  4. Były pracownik produkcji spożywczej

    Raczej coś, co z tych owoców zostało zrobione. Nic nowego. BHP niby jest a nie ma 🙂 Albo jakość albo wydajność. Jak jest jakość to nie ma wydajności i na odwrót. Kto pracował na produkcji ten wie jak to wygląda. I uwierzcie. Nie chcielibyście oglądać jak wygląda produkcja. Bo zostało by wam do jedzenia liście, trawa i kora z drzewa.

Z kraju