690 680 960

Potrącił rowerzystę, potem namówił żonę, aby wzięła winę na siebie (wideo)

Krasnostawscy policjanci ustalili przebieg poniedziałkowego zdarzenia z udziałem rowerzysty. Jak się okazało, sprawca potrącenia mężczyzny kierującego jednośladem namówił żonę na przyznanie się do spowodowania kolizji. 39-latek był nietrzeźwy i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około godzin 19.00 na rondzie Jezuickim w Krasnymstawie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty przez pojazd osobowy. Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego, który przewiózł do szpitala poszkodowanego 18-latka. Na szczęście nie odniósł on poważnych obrażeń.

– Mundurowi na miejscu zdarzenia zastali 36-letnią mieszkankę Krasnegostawu, która przyznała się do potrącenia rowerzysty swoim samochodem marki Peugeot. W toku podjętych przez policjantów czynności okazało się, że chłopiec został potrącony przez męża kobiety, która się do tego przyznała. Kobieta kryła 39-latka, ponieważ ten był nietrzeźwy, miał w organizmie blisko 0,5 promila alkoholu, a w dodatku w ogóle nie posiada prawa jazdy – informuje st. sierż. Anna Chuszcza z krasnostawskiej Policji.

Wkrótce 39-latek będzie tłumaczył się w sądzie ze swojego zachowania na drodze. Grozi mu wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

21 komentarzy

  1. Jak nie miał prawa jazdy i był wczorajszy ,to trzeba było tak jechać tym samochodem jakby wszystko na ulicy było wielkim tirem,trzeba było uważać na nieostrożnego rowerzystę,wczoraj w Biłgoraju na rondzie dziecko wjechało mi na przejście dla pieszych prosto z chodnika ,ale ja to dziecko obserwowałem co robi dużo wcześniej

    • tyle że tutaj ,,nieostrożny,, rowerzysta poruszał się drogą i miał pierwszeństwo… swoją drogą trzeba było jechac ostrożnie na miejscu kierowcy pfffff debilizm totalny wsiadać po procentach jeszcze bez prawka XD

Dodaj komentarz

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas